امروز : شنبه / 27 بهمن / 1397
وکیل

آزمون وکالت

ad

مطالب مشابه

6 Comments

 1. 5

  حسینعلی

  با سلام به کارشناسان محترم
  اگر در دادگاه ، شخصی را الزام به قسم کنم و او قسم دروغ بخورد و من قسم بخورم که این کار را کرده و دروغ می گوید ، با توجه به اینکه هیچ مدرکی وجود ندارد که کدام یک راست می گوییم دادگاه حرف کدام را قبول میکند؟

  احسان نصوحی

  احسان نصوحی پاسخ در تاريخ شهریور 29ام, 1395 10:59 ب.ظ:

  سلام
  با قسم طرف مقابل نوبت به قسم شما نمیرسد مگر اینکه با دلیلی قوی تر اثبات کنید که خلاف واقع سوگند یاد کرده اند

 2. 4

  حسینعلی

  با سلام و درود به کارشناس محترم
  به شخصی رسید پولی را داده بودم که دستخط خودش بوده و 3 ماه بعد دادگاه مرا خواست و به من اعلام داشت . با توجه به رسید امضا شده توسط شما ، باید پول قرض داده شده را فوراٌ به این شخص پس بدهید . بنده به قاضی عرض کردم که این امضا بابت رسید پول بوده و متاسفانه شخص شاکی در رسید قرض را اضافه و وصول فوراٌ آن را نوشته و متاسفانه دادگاه توقیف اموال به نفع شاکی داده و در مزایده از آن خود کرده …. حال سوال اینجاست اگر من درخواست کارشناسی بدهم کارشناس دادگستری می تواند زمان دقیق خط اضافه شده به نوشته رسید را حتی در کمتر از چند دقیقه تشخیص دهد ؟

  احسان نصوحی

  احسان نصوحی پاسخ در تاريخ شهریور 22ام, 1395 9:48 ب.ظ:

  سلام
  تقاضای کارشناسی بدهید اگر اضافه شده باشد قابل تشخیص است

 3. 3

  حسینعلی

  با سلام***
  سند عادی دست نویس زمین بنده چند سال پیش مفقود شد.برای تنفیذ سند اقدام کردم ، ولی فروشنده فوت کرده بود . برای من فقط کپی برابر اصل مانده بود ، در ضمن در آن سال یک قرارداد عادی دست نویس کشاورزی با یک شخص به عنوان زارع دارم که ، شخص فروشنده زمین در آن ، به عنوان شاهد قرار داد اثر انگشت دارد که ثابت می کند بنده مالک زمین می باشم با این حال برای اثبات مالکیت در دادگاه اقدام کردم که متاسفانه دادگاه بدوی و تجدید نظر و کمسیون ماده 18 رای به رد اثبات مالکیت داده و اثبات مالکیت را با شرط داشتن اصل سند عادی گذاشته … آیا راه دیگری وجود دارد برای اثبات مالکیت زمین؟ یا باید قید زمینم را بزنم؟ خواهشن راهنماییم کنید.

  احسان نصوحی

  احسان نصوحی پاسخ در تاريخ شهریور 13ام, 1395 10:34 ب.ظ:

  سلام
  به استناد همان کپی برابر اصل شده و قرارداد میتوانید به طرفیت وراث فروشنده دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی بدهید و یا اینکه به صورت توافقی وراث بدون رجوع به دادگاه به اداره ثبت بیایند و امضا بدهند . خودتان میتوانید از اداره ثبت اسناد تقاضای سند رسمی بکنید فقط اگهی میدهند که اگر کسی اعتراضی دارد عنوان کند بعد آن اگر اعتراضی نشد سند صادر میشود

نظرات بسته شده اند

تمامی حقوق این سایت برای حقوق گستر محفوظ است