۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » راهنمای نگارش متون حقوقی

اجاره نامه

اجاره نامه (ويژه محلهاي مسكوني) موجر: خانم/ آقاي……فرزند…..به شناسنامه شماره………به نشاني………شركت……..ثبت شده به شمارة……….به نشاني…………با مديريت…………به موجب روزنامه رسمي شماره…………مورخ وكيل موجر خانم/ آقاي………..كه با اختيار حاصله از وكالتنامة شماره……..مورخ……..تنظيمي در دفترخانة ………اين اجاره نامه را امضاء كرده است. مستأجر: خانم/ آقاي………فرزند……..به شناسنامه شماره………به نشاني……………………………… وكيل مستأجر خانم/ آقاي ………..كه با اختيار حاصله از وكالتنامة […]

0001

اجاره نامه (ويژه محلهاي مسكوني)

موجر: خانم/ آقاي……فرزند…..به شناسنامه شماره………به نشاني………شركت……..ثبت شده به شمارة……….به نشاني…………با مديريت…………به موجب روزنامه رسمي شماره…………مورخ

وكيل موجر خانم/ آقاي………..كه با اختيار حاصله از وكالتنامة شماره……..مورخ……..تنظيمي در دفترخانة ………اين اجاره نامه را امضاء كرده است.

مستأجر: خانم/ آقاي………فرزند……..به شناسنامه شماره………به نشاني………………………………

وكيل مستأجر خانم/ آقاي ………..كه با اختيار حاصله از وكالتنامة شماره………مورخ………تنظيمي در دفترخانة………..اين اجاره نامه را امضاء كرده است.

مورد اجاره: تمامي ششدانگ يك دستگاه آپارتمان/ يك باب ساختمان واقع در شهر ……….خيابان………كوچه………شمارة……….كه مشخصات ثبتي به آن شرح آتي است:

پلاك ثبتي اصلي……….پلاك ثبتي فرعي………..منطقه ثبتي ……….مساحت……….ساير مشخصات…………و تجهيزات و منضمات آن به قرار ذيل است:

1-  وسائل گرمايش و سرمايش: شوفاژ-كولر- فن كويل- تهوية مطبوع مركزي- پكيج حرارتي و برودتي- بخاري- شومينه- ساير ….

2-     برق- آب- گاز- تلفن (به شماره…………)

3-     استخر- جكوزي- سونا

4-     لوستر- وسائل چوبي غير منصوب (مثل ميز و صندلي و گنجه)- با ذكر تعداد نوشته شود…..

5-     پاركينگ و انباري (با قيد مشخصات دقيق نوشته شود)

6-     ساير موارد…….

مدت اجاره:………سال/ ماه شمسي كه آغاز آن ………مي‌باشد.

مبلغ اجاره: براي تمام مدت …………ريال معادل………..تومان است كه: (1) مبلغ …………ريال آن در اول هر ماه در قبال اخذ رسيد به موجر پرداخت خواهد شد.. (2) طي ……….فقره چك به موجر پرداخت شد. (3) طي …….فقره سفته به موجر پرداخت شد. (4) مستأجر در اول ماه مبلغ …….ريال به حساب جاري شماره ……….شعبة ………..بانك ……….واقع در ……….واريز خواهد كرد و بريء الذمه خواهد شد (5) ساير روشهاي پرداخت (با تفصيل نوشته شود)………

شروط: 1- مستأجر حق انتقال مورد اجاره را به غير ندارد/ دارد.

2- حفظ و نگهداري مورد اجاره و تجهيزات آن بر عهدة مستأجر است و بايد در انقضاء مدت، مورد اجاره و تجهيزات آن را صحيح و سالم تحويل دهد.

تعميرات جزئي مورد اجاره بر عهده مستأجر و تعميرات كلي با موجر است.

1-     پرداخت هزينة آب و برق و گاز و تلفن با مستأجر است.

2-  پرداخت هزينه نگهداري آپارتمان (شارژ- هزينه‌هاي مشترك) بر عهدة مستأجر/ موجر است. در صورت تغيير مبلغ از طرف هيأت مديره ساختمان نيز مبلغ جديد مورد قبول و ملاك پرداخت خواهد بود.

3-     اقساط كافة خيارات منجمله غبن- به هر درجه‌اي كه باشد- از طرفين به عمل آمد.

4-  مبلغ ………..ريال از طرف مستأجر به عنوان قرض الحسنه به موجر پرداخت و بين طرفين مقرر شد كه زمان بازپرداخت آن مقارن انقضاء مدت اجاره باشد. در عين حال بين طرفين شرط كه مستأجر حق مطالبة اين مبلغ را نداشته باشد، مگر اينكه محل را تخليه و كليد آن را براي تحويل به موجر آماده كرده باشد. چنانچه مستأجر بابت هزينة آب و برق و گاز و تلفن و هزينه نگهداري (شارژ) بدهكار باشد، بدهي او از مبلغ قرض الحسنه كسر خواهد شد.

5-  بين طرفين مقرر شد كه چنانچه مستأجر محل را در انقضاء مدت تخليه و تحيول ننمايد. بابت هر روز تأخير ……..ريال به موجر بپردازد. اين اقلام نيز از وجه موضوع بند 6 كسر خواهد شد.

6-  يك برگ سفته به مبلغ …………ريال ممضي به امضاء مستأجر، بدون تاريخ در اختيار موجر قرار داده شد و بين طرفين مقرر گشت در صورت عدم تخليه ملك در موعد مقرر يا در صورت عدم پرداخت هزينه‌هاي آب و برق و تلفن و گاز و شارژ از طرف مستأجر، موجر مي‌تواند سفتة مذكور را مورخ نموده نسبت به وصول كل آن يا قسمتي از آن به تشخيص خود اقدام كند. وجه التزام تأخير در تخليه و تحويل عين مستأجره، روزانه ……….ريال خواهد بود و چنانچه بدهي مستأجر از مبلغ سفته بيشتر شود، مازاد از طرق قانوني قابل وصول خواهد بود.

7-  يك طغري چك به تاريخ/ بدون تاريخ به مبلغ ………..ريال از حساب جاري شماره ……..بانك ………..شعبه از طرف مستأجر در اختيار موجر قرار داده شد. در صورتيكه مستأجر هزينه‌هاي آب و برق و گاز و شارژ را نپردازد. موجر مي‌تواند اين وجوه را پرداخت و از محل چك مستأجر طلب خود را وصول كند. چك مورخ …….در صورتيكه تا تاريخ ………مورد استفاده قرار نگرفته باشد، در تاريخ اخير با چك ديگري با تاريخ روز تعويض خواهد شد. در خصوص چك بدون تاريخ، موجر در مورخ كردن آن به ميل خود مختار و مجاز است.

8-  تأخير در پرداخت اجاره براي موجر حق فسخ اجاره را نسبت به باقيماندة مدت ايجاد مي‌كند و در اين حالت اقساط باقيماندة اجاره بها حال مي‌شود و يكجا قابل مطالبه خواهد بود.

9-     مورد اجاره براي سكونت ……..نفر اجراه داده شده است.

10- تخلف مستأجر از هر يك از شروط و ضوابط اين اجاره نامه براي موجر حق فسخ و تخليه را ايجاد خواهد كرد.

اين اجاره نامه در تاريخ ………با حضور آقايان:

1-……….فرزند……….به شناسنامه………به نشاني…………

2- .فرزند……….به شناسنامه………به نشاني…………

افراد معتمد موجر و مستأجر كه به عنوان شاهد ذيل آن را امضاء كرده‌اند در دو نسخه با اعتبار واحد تنظيم و امضاء مبادله شد .قسمتها و مطالب زايد در هر دو نسخه قلم زده و ابطال شده است.

امضاء موجر                                            امضاء مستأجر

امضاء آقاي ………..(شاهد)                        امضاء آقاي ………..(شاهد)

 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*