۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقالات حقوق جزا » مقالات حقوقی

اعلامیه شورای بین المللی قضات

مقاله : علاميه شوراي بين المللي قضات (بيانيه دهلي)هلي – 10 ژانويه 1959 ترجمه : يحيي نظيري از : بولتن شوراي بين المللي قضات كه در ژوئن 1955 مورد قبول كنگره شوراي بين المللي واقع شده به ويژه اصلي را كه طبق آن موجوديت هيئت قضات وكلاي مدافع مستقل و غير قابل تغيير ميباشد تأييد […]

مقاله : علاميه شوراي بين المللي قضات (بيانيه دهلي)هلي – 10 ژانويه 1959
ترجمه : يحيي نظيري
از : بولتن شوراي بين المللي قضات

كه در ژوئن 1955 مورد قبول كنگره شوراي بين المللي واقع شده به ويژه اصلي را كه طبق آن موجوديت هيئت قضات وكلاي مدافع مستقل و غير قابل تغيير ميباشد تأييد و ابرام ميكند تا بر تري حقوق محفوظ و اجراي منصفانةقضاوت تامين و تضمين شده بماند.
كنگره معتقد است كه برتري حقوق يك اصل نيرومند است و بيش از هر چيز به قضات تعلق دارد كه اجراي آن را به طور كامل تأمين كنند.


نه تنها براي حفظ و نگهداري و پيشرفت حقوق مدني و سياسي افراد در يك اجتماع آزاد بلكه همچنين براي برقرار كردن شرايط اقتصادي و اجتماعي و تربيتي به نحوي كه به هر فرد اجازه دهد تراوش افكار قانوني خود را به تحقق رساند و شايستگي اجتماعي خود را حفظ كند به همه قضات كشورهاي دنيا اعلام ميكند كه اصول آگهي شده در تطميمات كنگره بي المللي قضات را باكمال نيرومندي و شهامت و نفوز قانوني در جامعه اي كه به آن تعلق دارد به كار برده و اجرا كنند و بالاخره از شوراي بين المللي قضاوت درخواست ميكند كه :
تمام نيرو و كوشش خود را براي اجراي اصول آگهي شده تصميمات كنگره بكار برند ؛
توجه خود را بالاخص به كشورهائي كه هم اكنون در راه استوار كردن و سازمان دادن و نيرومند كردن انجمن هاي سياسي و قضائي كشورشان ميباشد معطوف بدارند و آنان را ياري و همكاري كنند ؛
روحية دانشجويان جقوق و كارمندان جواني را كه در رشته حقوق و قضا كارميكنند تقويت كرده و آن را وادار به اجراي اصول قانوني بنمايد.
تصميات كنگره را به دولتها و انجمنهاي حقوقي دنياي كنوني و همچنين به سازمان هاي بين المللي علاقمند اعلام كنند .
اين اعلاميه به نام ((بيانيه دهلي )) خواهد بود.
تذکر : استفاده از مقالات و مطالب سایت ، فقط با ذکر منبع اینترنتی www.LawGostar.com مجاز است . 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*