۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » معرفی کتاب
  • شناسه : 14633
  • 31 اردیبهشت 1398 - 13:48
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : احسان نصوحی
  • منبع : اختصاصی حقوق گستر
کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری
کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری

کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری

معرفی کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری.

کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری

کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری

کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری

به گزارش حقوق گستر – کتاب حقوق جزای عمومی دکتر محمد باهری – در کتاب حاضر مطالب مرتبط با حقوق جزای عمومی در نهایت صلابت و در عین حال ایجاز بیان شده است.

این کتاب بر پایه قانون مجازات عمومی مصوب ۱۳۰۴ نگارش شده است ولی با این حال نظرات و استدلال های خوبی در این کتاب استفاده شده است.

مطالعه این کتاب توصیه می شود به: وکلای دادگستری، قضات، اساتید دانشگاه و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (این کتاب ویژه مطالعه آزمون های حقوقی نیست).

مشخصات کتاب:

ناشر: نگاه معاصر

چاپ اول: ۱۳۹۴

شمارگان: ۱۱۰۰ نسخه

قیمت: ۲۲۰۰۰ هزار تومان

مقدمه کتاب:

مقدمه این کتاب توسط استاد دکتر علی آزمایش به شرح زیر نوشته شده است:

«آنچه در کشور ما، اکثر مغفول می ماند، تفکیک بین ویژگی های مختلف یک شخصیت است. در کشور ما شخصیت ها یا پاکند و یا ناپاک، یا سفیدند و یا سیاه، یا همه چیزشان خوبست و هیچ عیبی ندارند و یا همه چیزشان بد است و سراپا عیبند. تنها اگر می آموختیم در مقام قضاوت نسبت به دیگران – که به نوبه خود امر پسندیده ای نیست – حداقل نکات مثبت و نکات منفی شخصیت، رفتار و … او را بررسی و ذکر می کردیم، در بسیاری از موارد پیشرفت های جدی تری به دست می آوردیم.

دکتر محمد باهری – نویسنده یا تقریر کننده این مجموعه – یکی از شخصیت هاست که به علت وارد شدن به صحنه های سیاسی یک دوران پر از آشوب سیاسی و زد و خورد فکری ملی گرایان و حکومت گرایان – که این ورود فی حد نفسه توام با خطاهای اجتماعی نبود ولی بسیاری از آنها که وارد این صحنه شدند متاسفانه دچار خطاهای اجتماعی گاه سنگین نیز شدند – از چشم روشنفکران افتاد، تا حدی که مقام و اعتبار علمی او نیز نادیده گرفته شد و به بوته فراموشی رفت.

در عین حال، حق آن است که گفته شود این استاد بی دلیل حقوق، که مفاهیم حقوقی را بدرستی آموخته و درک کرده بود و نسبت به آنها صاحب تفکر بود، وقتی حسب ارجاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه تهران به تدریس درس حقوق کیفری عمومی مامور گردید، به روشن بینی خاصی، مفاهیم اساسی و قواعد کلی مربوط به این شعبه درسی را که تا آن زمان صحیحا ارائه نگردیده بود تنظیم و تدوین کرد و با روشنی کامل و بیان سنجیده به دانش پژوهان دانشکده ارائه نمود.

پس از چندبار تدریس این قواعد، با همت دانشجویان و تحت نظر آن مرحوم مجموعه حاضر فراهم آمد و اغراق نیست اگر گفته شود از زمان اولین انتشار آن تا حال حاضر کتاب دیگری در زمینه حقوق کیفری ارائه نشده است که مولف و خود کتاب واجد ویژگی های پیش گفته باشند.

کتاب حاضر به طرح قواعد عمومی و نه مصداقی پرداخته است. مطالب را در نهایت صلابت و در عین حال ایجاز بیان کرده و گرفتار اطناب های مخل ناشی از ورود در جزئیاتی که صرفا بر پایه مصادیق خاص قابل ارائه بوده، نشده است. مطالب لازم در رابطه با قواعد عمومی مطرح شده و از ذکر زوایدی که تنها ذهن دانش پژوهان را مغشوش می کند پرهیز شده است. مولف به این نکته اساسی توجه داشته که در قلمرو حقوق کیفری مستقیما حقوق و آزادی های فردی مورد لطمه قرار می گیرند و لذا باید از هرگونه زیاده گویی و ورود در حواشی غیر ضروری، که اثری جز توسعه یافتن این قلمرو ندارد، احتراز و اجتناب نمود….»

نوشته های مشابه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*