۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بیشتر بدانید

رسيدگي به شكايت يكي از طرفين دعوا از قضات شهرستانها در صلاحيت تهران است يا شهرستان؟

پرسش: در صورتي كه يكي از طرفين دعوا در مورد قضات دادسراها و دادگاههاي مستقر در استان ها (غير از تهران)به دادسراي انتظامي قضات شكايت كند و موضوع شكايت وي از مصاديق افترا و تهمت باشد ،رسيدگي به چنين موضوعي در صلاحيت تهران است يا شهرستان محل خدمت قاضي؟ پاسخ: بزه افترا و نشر اكاذيب […]

0001

پرسش:

در صورتي كه يكي از طرفين دعوا در مورد قضات دادسراها و دادگاههاي مستقر در استان ها (غير از تهران)به دادسراي انتظامي قضات شكايت كند و موضوع شكايت وي از مصاديق افترا و تهمت باشد ،رسيدگي به چنين موضوعي در صلاحيت تهران است يا شهرستان محل خدمت قاضي؟

پاسخ:

بزه افترا و نشر اكاذيب زماني محقق مي شود كه شكوائيه به دادسراي انتظامي واصل و مطرح گردد.براين اساس با توجه به اين كه محل استقرار دادسراي انتظامي قضات تهران است ،جرايم مذكور هم در تهران تحقق يافته و دادسراي عمومي تهران در اين خصوص صالح به رسيدگي است.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

۲ دیدگاه

 1. کیوان فرزان

  بسمه تعالی
  احتراما به عرض میرساند قریب دو سال اینجانب کیوان فرزان طی شکایتی از بنگاه —– (——)به شماره پرونده کلاسه — (و رای دادگاه تجدید نظر که قرار اناطه صادر نموده به شماره دادنامه —–) وشکایتی علیه دفتر خانه و خریدار به شماره پرونده ——- که منجر به رای قرار منع تعقیب گردیده در دادگاه استان گیلان –رشت منتظر گرفتن حق و حقوق خود میباشم که با توجه به اثبات جعل قولنامه –جعل وکالت کاری فروش ماشین وجعل دفاتر دفتر خانه از طرف ارگانی که اگاهی مشخص نموده و دولتی میباشد کماکان اینجانب که مالباخته میباشم شاهد عدم احقاق حقوق خود میباشم لذا استدعا دارم اینجانب را راهنمایی فرموده تا به حقوق خود دست یابم

  کیوان فرزان
  تلفن تماس : 09118302008 09118302009 farzankeivan@yahoo.com

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*