۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » راهنمای نگارش متون حقوقی

قرارداد کار

«قراداد كار موقت» بر اساس مفاد ماده دوم قانون كار جمهوري اسلامي ايران، اين قرارداد كار بين شركت (سهامي خاص) كه در اين قرارداد به اختصار «كارفرما» ناميده مي‌شود. و آقاي/ خانم:………..فرزند…….داراي شناسنامه شماره ……..صادره از ………ساكن ……………………….. كه از اين پس «كارگر» ناميده مي‌شود منعقد مي‌گردد. تبصره:  اين قرارداد جهت كار موقت با توجه […]

0001

«قراداد كار موقت»

بر اساس مفاد ماده دوم قانون كار جمهوري اسلامي ايران، اين قرارداد كار بين شركت (سهامي خاص) كه در اين قرارداد به اختصار «كارفرما» ناميده مي‌شود.

و آقاي/ خانم:………..فرزند…….داراي شناسنامه شماره ……..صادره از ………ساكن ………………………..

كه از اين پس «كارگر» ناميده مي‌شود منعقد مي‌گردد.

تبصره:  اين قرارداد جهت كار موقت با توجه به بند (و) از ماده 10 قانون كار بين طرفين تنظيم گرديده است.

1)  مدت قرارداد: مدت اين قرارداد ……..ماه است كه شروع آن از تاريخ ………و پايان آن تاريخ ………….مي‌باشد و محل انجام كار، واقع در دفتر مركزي شركت به نشاني……..مي‌باشد.

تبصره: 1/3 ماه از ابتداي مدت اين قرارداد جنبه آزمايشي دارد و در حين و پايان مدت مذكور چنانچه نحوه خدمت كارگر فوق الذكر مورد تأييد كارفرما نباشد طبق مقررات قانون كار به اين قرارداد خاتمه داده خواهد شد.

2)  موضوع قرارداد: انجام خدمت در قسمت ……….شركت مي‌باشد و آقاي/ خانم ……….متعهد است كه وظايف محوله را با رعايتا مقررات و طبق شرح وظايف ابلاغ شده به ايشان انجام دهد.

3)     ساعات كار: ساعات كار شركت معادل 44 ساعت كار در هفته مي‌باشد و در صورت انجام كار اضافي، طبق مقررات قانون كار مزاياي اضافه كار به كارگر پرداخت خواهد شد.

4)     حق السعي:

4-1) حقوق ماهانه: ………..ريال

4-2) حق جذب ماهانه:……ريال

4-3) خواربار و مسكن:………..ريال

4-4) كمك عائله مندي:………ريال

5-4) ساير مزايا:……….ريال

تبصره:  ماليات بر حقوق و مزايا و كسورات مربوط به حق بيمه تأمين اجتماعي و ساير كسورات قانوني از دريافتي ماهانه كارگر كسر و خالص پرداختي از طرف كارفرما به نامبرده پرداخت خواهد شد.

5)  خانم/ آقاي …………طي مدتي كه براي شركت كار مي‌كنند حق استفاده از تعطيلات رسمي و مرخصي استحقاقي ساليانه را بر اساس مقررات قانون كار دارا خواهند بود.

6)  اين قرارداد پس از پايان خدمت از سوي هر يك از طرفين قابل فسخ خواهد بود ولي در حين اجراي آن نيز با توافق طرفين و پرداخت حق سنوات معادل يك ماه آخرين حقوق و مزاياي دريافتي در ازاء هر سال خدمت مي‌توان اين قرارداد را فسخ كرد. مشروط بر اينكه اين تصميم يك ماه قبل به طرف مقابل اعلام شده باشد. در صورت پايان يافتن مدت قرارداد نيز شركت موظف است پاداش پايان خدمت را معادل يك ماه آخرين حقوق دريافتي به ازاء هر سال كار به كارگر بپردازد.

7)  خانم/ آقاي…..با درافت مبالغ مذكور هرگونه ادعاي بعدي در مورد دريافت مزاياي پايان قرارداد كار را زا خود سلب مي‌نمايد.

8)  اختلافات ناشي از اجراي اين قرارداد، بدواً از طريق سازش بين طرفين حل و فصل و در صوت عدم سازش در ماجع حل اختلاف مذكور در قانون كار حل و فصل خواهد شد.

9)     بقيه مواردي كه در اين قرارداد پيش بيني نشده باشد بر اساس قانون كار و ساير قوانين و مقررات مربوطه خواهد بود.

اين قرارداد در 9 بند و 3 تبصره در تاريخ ……..تنظيم و به امضاء طرفين رسيد.

امضاء كارفرما                                                   امضاء كارگر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*