۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » حقوق مدنی

مرجع صالح برای تخیله اماکن استیجاری با سند رسمی

موضوع : مرجع صالح برای تخیله اماکن استیجاری با سند رسمی تایپ : احسان نصوحی منبع : مجموعه پرسش های حقوقی ، عاطفه زاهدی تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد. در خصوص ماده 3 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب 1376 آیا تقاضای تخلیه ملکی که با سند […]

موضوع : مرجع صالح برای تخیله اماکن استیجاری با سند رسمی

تایپ : احسان نصوحی

منبع : مجموعه پرسش های حقوقی ، عاطفه زاهدی

تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد.

در خصوص ماده 3 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب 1376 آیا تقاضای تخلیه ملکی که با سند رسمی به اجاره داده شده است ، در دادگاه قابل استماع است ؟

نظر کمسیون :

هرچند ماده 3 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1376 برای انتظام امور و تسریع در اجرای تخلیه ، اجرای تخلیه مورد اجاره سند رسمی را به عهده اجرای ثبت محول نمود ، این امر با توجه به صلاحیت عام مراجع قضایی مانع از صدور دستور تخلیه مستندا به سند رسمی اجاره وسیله دادگاه نمی باشد و دادگاه نمی تواند از صدور دستور تخلیه امتناع نماید و طبق رای وحدت رویه لازم الاجرا بودن اسناد مزبور مزیتی است که در قانون برای چنین اسنادی در نظر گرفته شده است تا صاحبان حق بتوانند از هر طریقی که مصلحت و مقتضی بدانند برای احقاق حق خود اقدام نماید .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*