امروز : سه شنبه / 29 آبان / 1397
وکیل

آزمون وکالت

ad

مطالب مشابه

4 Comments

  1. 3

    لیلا

    با سلام من سوالی در رابطه با مهریه داشتم از سال ۹۱اقدام به مطالبه ی مهریه نموده ام متاسفانه به من میگن مهریه نه جلب داره نه زندان داره در این خصوص فقط تونستم یک چهارم حقوق شوهرمو توقیف کنم که هر سه ماه ۴۵۰۰۰۰ تومن واریز میشه الان شوهرم میگه یا مهریتو بزل کن یا بمون خونه ی پدرت موهات سفید بشه آیا قانونی هست که من بتونم با مهریه طلاق بگیرم یا باید از مهریم بگزرم تا طلاق بگیرم؟

    [پاسخ]

    احسان نصوحی

    احسان نصوحی پاسخ در تاريخ دی 16ام, 1393 4:10 ب.ظ:

    سلام
    در مورد طلاق : صرف پرداخت نشدن مهریه باعث نمی شود که شما طلاق بگیرید و مهریه فقط ابزار فشاری است گاها برای اجبار کردن شوهر به طلاق. و در صورتی می توانید طلاق بگیرید که شوهر شما نفقه شما را ندهد و شما دادخواست نفقه بدهید و اگر دادگاه شوهر را ملزم به پرداخت نفقه کرد و بازهم سربازد می توانید به استناد این حکم دادگاه یک دادخواست طلاق و مطالبه مهریه بدهید.
    در مورد پرداخت مهریه :
    پرداخت مهریه با توجه به ماده 2 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی انجام می شود که مقرر شده است : (( هرکس محکوم به پرداخت مالی به دیگری شود چه به صورت استرداد عین یا قیمت یا مثل آن و یا ضرر و زیان ناشی از جرم یا دیه و آن را تادیه ننماید دادگاه او را ملزم به تادیه نموده و چنانچه مالی از او در دسترس باشد استیفاء می نماید و در غیر این صورت بنا به تقاضای محکوم له ، ممتنع را در صورتی که معسر نباشد تا زمان تادیه حبس خواهد کرد )).
    در ضمن ماده 22 قانون حمایت از خانواده ، ذکر کرده که هرگاه مهریه 110 سکه تمام بهار ازادی یا معادل آن باشد تا این تعداد مشمول ماده 2 محکومیت های مالی است و اگر بیشتر باشدملائت زوج در پرداخت ملاک خواهد بود

    [پاسخ]

  2. 2

    سیدمجیدعلوی

    بنده جهت ملاقات فرزند ۲ساله دخترهست بدادگاه رفتم ودادگاه شعبه بیست حقوقی خانواده تبریزدستورموقت دادهرهفته سه ساعت بچه رو ملاقات کنم اماهمسرم به حکم تعرض کرد ومنع دیداربا بچه شدو بنده ازدادسرای تبریزشکایت کیفری کردم اما متاسفانه شعبه هفت بازپرسی تبریز روندخیلی کند پرونده را پیش گرفته هرموقع بشعبه مراجع میکنم میگویدکه برو پیگیری میکنیم باهمسرت صحبت میکنیم ؛ لطفا راهنماییم کنید

    [پاسخ]

    احسان نصوحی

    احسان نصوحی پاسخ در تاريخ دی 28ام, 1392 1:17 ب.ظ:

    باسلام . سوالات خود را در انجمن سایت مطرح نمائید. باتشکر

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت برای حقوق گستر محفوظ است