به سایت حقوق گستر خوش آمدید ؛ با آرزوی موفقیت روز افزون برای مراجعین محترم

ارادتمند شما : احسان نصوحی

آذر ۱۷, ۱۳۹۵
lawgostar [@] gmail.com
مشاوره

جزوه

تدریس

تلگرام

درباره نویسنده

احسان نصوحی

احسان نصوحی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی

مطالب مشابه

2 Comments

  1. 1

    حمید

    سلام .سوالی دراین جهت ازتون دارم:
    من مدتی بادختری بودم و ب او قول ازدواج دادم ودراین مدت که بودیم من بااحساس اوبازی کردم وحتی سوءاستفاده جنسی… میخاسم بپرسم ایا این قضییه من شامل ماده نه قانون مدنی میشود؟ ایا ان دختر میتواند ازاین جهت ازمن شکایت کند؟
    تشکربابت مطلبتون

    [پاسخ]

    احسان نصوحی

    احسان نصوحی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۴ ۲:۲۰ ب.ظ:

    سلام
    اگر مردی به زنی وعده ازدواج بدهد، اما با وی ازدواج نکند، زن به صرف امتناع مرد از وصلت با وی نمی‌تواند مطالبه خسارت نماید، مگر اینکه ثابت نماید که مرد بدین وسیله او را فریب داده و به او خسارتی وارد کرده است یا اینکه از او سوء استفاده‌ای نموده است. (ماده ۱۰۳۵ قانون مدنی و ماده ۹ قانون مسئولیت مدنی)
    اگر او را فریب داده باشید که مثلا باهم رابطه جنسی برقرار کنید و بعد با وی ازدواج خواهید کرد اگر بتواند این گفته را اثبات کند قابل پیگیری است

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت برای حقوق گستر محفوظ است