۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » راهنمای نگارش متون حقوقی

نمونه رای استرداد جهیزیه

در این نوشته شما با نمونه رای استرداد جهزیه آشنا می شوید . تایپ : احسان نصوحی تذکر : به دلیل اینکه تمام مطالب سایت به صورت خلاصه از کتب اساتید و همینطور کتب قوانین تایپ می گردد ، به همین دلیل  از عزیزان تقاضا داریم در صورتی که قصد استفاده از مطالب سایت را […]

در این نوشته شما با نمونه رای استرداد جهزیه آشنا می شوید .

تایپ : احسان نصوحی

تذکر : به دلیل اینکه تمام مطالب سایت به صورت خلاصه از کتب اساتید و همینطور کتب قوانین تایپ می گردد ، به همین دلیل  از عزیزان تقاضا داریم در صورتی که قصد استفاده از مطالب سایت را دارند حتما منبع این مطالب www.lawgostar.com را ذکر نمایند و در غیر اینصورت مدیریت سایت رضایتی در قبال استفاده از مطالب را ندارد و شرعا و قانونا حرام می باشد.

به تاریخ ……….. در وقت فوق العاده شعبه …….. دادگاه عمومی ……….. به تصدی امضاء کننده ذیل تشکیل شده است ، دادگاه با بررسی اوراق و محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح ذیل مبادرت به صدور رای می نماید .

رای دادگاه

در خصوص دعوی خواهان خانم ……….. به طرفیت خوانده آقای ………… به خواسته صدور حکم به استرداد جهیزیه اش با احتساب هزینه های دادرسی ، نظر به این که صحت و اصالت لیست عادی مورخ ……….. صورت جهیزیه ضمیمه دادخواست تقدیمی که با امضاء خوانده و شهود قرار گرفته و اعتراض نسبت به آن به عمل نیاورده و با التفات به این که اقلام جهیزیه متعلق به زوجه در ید زوج امانت می باشد که در صورت درخواست زوجه ، زوج مکلف به استرداد آنها می باشد و خوانده نیز دلیل به استرداد جهیزیه همسرش اقامه ننموده است لذا دعوی را ثابت و مسلم تشخیص و حکم به استرداد جهیزیه وفق صورت اعلامی توسط خواهان که به امضاء خوانده رسیده ، صادر و اعلام می دارد ،رای صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان ……….. است .

رئیس / دادرس شعبه …………….. دادگاه عمومی ……………

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*