۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » راهنمای نگارش متون حقوقی

نمونه رای دادگاه در خصوص تمکین

در این نوشته شما با نمونه ای از رای دادگاه در مورد تمکین آشنا می شوید . تایپ: احسان نصوحی تذکر : به دلیل اینکه تمام مطالب سایت به صورت خلاصه از کتب اساتید و همینطور کتب قوانین تایپ می گردد ، به همین دلیل  از عزیزان تقاضا داریم در صورتی که قصد استفاده از […]

در این نوشته شما با نمونه ای از رای دادگاه در مورد تمکین آشنا می شوید .

تایپ: احسان نصوحی

تذکر : به دلیل اینکه تمام مطالب سایت به صورت خلاصه از کتب اساتید و همینطور کتب قوانین تایپ می گردد ، به همین دلیل  از عزیزان تقاضا داریم در صورتی که قصد استفاده از مطالب سایت را دارند حتما منبع این مطالب www.lawgostar.com را ذکر نمایند و در غیر اینصورت مدیریت سایت رضایتی در قبال استفاده از مطالب را ندارد و شرعا و قانونا حرام می باشد .

رای تمکین

به تاریخ …………………….. در وقت فوق العاده شعبه …………………….. دادگاه عمومی …………………….. به تصدی امضاء کننده ذیل تشکیل شده است ، دادگاه با بررسی اوراق و محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح ذیل مبادرت به صدور رای می نماید .

رای دادگاه

در خصوص دعوی خواهان آقای …………………………. به طرفیت خوانده خانم …………………. به خواسته تمکین از خواهان ، با توجه به این که خوانده وفق عقدنامه تقدیمی همسر شرعی خواهان می باشد ، حال بدون عذر شرعی و قانونی از تمکین خودداری نموده و به منزل پدرش رفته و بی جهت از خانه خارج شده و از اطاعت شوهر خود سرباز می زند ، دادگاه نظر به این که رابطه زوجیت طرفین به دلالت فتوکپی سند ازدواج مضبوط در پرونده محرز می باشد ، با عنایت به این که زوجه باید در منزل که شوهرش تعیین کرده است سکنی نماید ، و بالتفاوت به این که خوانده نسبت به دعوی خواهان و مستندات آن ایراد و دفاع موثری به عمل نیاورده است و دلیل بر تمکین و اطاعت خویش از خواهان اقامه ننموده است . بنابراین دعوی خواهان به خواسته تمکین همسرش ( خوانده ) را از وی ثابت و مسلم تشخیص و به استناد ماده 1114 قانون مدنی حکم به محکومیت خوانده مبنی بر بازگشت به زندگی مشترک با خواهان و تمکین از وی صادر و اعلام می گردد و رای صادره حضوری ، و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر در محاکم تجدید نظر استان …………………. است .

                                                 رئیس / دادرس شعبه ………………….. دادگاه عمومی …………………….

—————————

گردآورنده و تایپ : احسان نصوحی

————————–

منبع : آیین نگارش حقوق ، منصور اباذری فومشی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

۱ دیدگاه

  1. با سلام و احترام
    مطالب بسیار عالی هستند. لطفا نحوه اعتراض نویسی را هم آموزش دهید. با تشکر فراوان

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*