آیا به مستاجر متخلف محل کسب سرقفلی تعلق می گیرد یا خیر؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

موضوع : آیا به مستاجر متخلف محل کسب سرقفلی تعلق می گیرد یا خیر؟

تایپ : احسان نصوحی

تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد .

سوال : آیا به مستاجر متخلف محل کسب سرقفلی تعلق می گیرد یا خیر ؟

نظریه مشورتی اداره حقوقی : مواردی که دادگاه ضمن صدور حکم تخلیه محل کسب و پیشه و تجارت به پرداخت حق سرقفلی نیز حکم می دهد در ماده ۱۵ و ۱۹ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ تعیین شده است بنابراین صدور حکم بر تخلیه محل کسب و پیشه و تجارت به علت نپرداختن اجاره بها یا به علت تعدی و تفریط در عین مستاجره و یا به علت محل فساد قرار دادن عین مستاجره با تعیین حق سرقفلی برای مستاجر ملازمه نداشته و در این مورد قانونا مستاجر استحقاق دریافت چنین حقی را نخواهد داشت . نظریه شماره ۷/۵۲۲۹ – ۱۳۶۲/۱۱/۱۹.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن