نمونه متن اجاره نامه

نمونه متن اجاره نامه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نمونه متن اجاره نامه

نمونه متن اجاره نامه – متن زیر حاوی یک نمونه قرارداد اجاره مسکن می باشد.

موجر: خانم/ آقای……فرزند…..به شناسنامه شماره………به نشانی………شرکت……..ثبت شده به شماره……….به نشانی…………با مدیریت…………به موجب روزنامه رسمی شماره…………مورخ

وکیل موجر خانم/ آقای………..که با اختیار حاصله از وکالتنامه شماره……..مورخ……..تنظیمی در دفترخانه ………این اجاره نامه را امضاء کرده است.

مستأجر: خانم/ آقای………فرزند……..به شناسنامه شماره………به نشانی………………………………

مورد اجاره: تمامی شش دانگ یک دستگاه آپارتمان/ یک باب ساختمان واقع در شهر ……….خیابان………کوچه………شماره……….که مشخصات ثبتی به آن شرح آتی است:

پلاک ثبتی اصلی……….پلاک ثبتی فرعی………..منطقه ثبتی ……….مساحت……….سایر مشخصات…………و تجهیزات و منضمات آن به قرار ذیل است:

1-  وسائل گرمایش و سرمایش: شوفاژ-کولر- فن کویل- تهویه مطبوع مرکزی- پکیج حرارتی – بخاری- شومینه- سایر ….

2- برق- آب- گاز- تلفن (به شماره…………)

3- استخر- جکوزی- سونا

4- لوستر- وسائل چوبی غیر منصوب (مثل میز و صندلی و گنجه)- با ذکر تعداد نوشته شود…..

5- پارکینگ و انباری (با قید مشخصات دقیق نوشته شود)

6- سایر موارد…….

مدت اجاره:………سال/ ماه شمسی که آغاز آن ………می‌باشد.

مبلغ اجاره: برای تمام مدت …………ریال معادل………..تومان است که: (1) مبلغ …………ریال آن در اول هر ماه در قبال اخذ رسید به موجر پرداخت خواهد شد.. (2) طی ……….فقره چک به موجر پرداخت شد. (3) طی …….فقره سفته به موجر پرداخت شد. (4) مستأجر در اول ماه مبلغ …….ریال به حساب جاری شماره ……….شعبه ………..بانک ……….واقع در ……….واریز خواهد کرد و بریء الذمه خواهد شد (5) سایر روشهای پرداخت (با تفصیل نوشته شود)………

شروط: 1- مستأجر حق انتقال مورد اجاره را به غیر ندارد/ دارد.

2- حفظ و نگهداری مورد اجاره و تجهیزات آن بر عهده مستأجر است و باید در انقضاء مدت، مورد اجاره و تجهیزات آن را صحیح و سالم تحویل دهد.

تعمیرات جزئی مورد اجاره بر عهده مستأجر و تعمیرات کلی با موجر است.

1- پرداخت هزینه آب و برق و گاز و تلفن با مستأجر است.

2- پرداخت هزینه نگهداری آپارتمان (شارژ- هزینه‌های مشترک) بر عهده مستأجر/ موجر است. در صورت تغییر مبلغ از طرف هیأت مدیره ساختمان نیز مبلغ جدید مورد قبول و ملاک پرداخت خواهد بود.

3- اسقاط کافه خیارات منجمله غبن به هر درجه‌ای که باشد از طرفین به عمل آمد.

4- مبلغ ……….. ریال از طرف مستأجر به عنوان قرض الحسنه به موجر پرداخت و بین طرفین مقرر شد که زمان بازپرداخت آن مقارن انقضاء مدت اجاره باشد. در عین حال بین طرفین شرط که مستأجر حق مطالبه این مبلغ را نداشته باشد، مگر اینکه محل را تخلیه و کلید آن را برای تحویل به موجر آماده کرده باشد. چنانچه مستأجر بابت هزینه آب و برق و گاز و تلفن و هزینه نگهداری (شارژ) بدهکار باشد، بدهی او از مبلغ قرض الحسنه کسر خواهد شد.

5- بین طرفین مقرر شد که چنانچه مستأجر محل را در انقضاء مدت تخلیه و تحیول ننماید. بابت هر روز تأخیر …….. ریال به موجر بپردازد. این اقلام نیز از وجه موضوع بند 6 کسر خواهد شد.

6- یک برگ سفته به مبلغ ………… ریال ممضی به امضاء مستأجر، بدون تاریخ در اختیار موجر قرار داده شد و بین طرفین مقرر گشت در صورت عدم تخلیه ملک در موعد مقرر یا در صورت عدم پرداخت هزینه‌های آب و برق و تلفن و گاز و شارژ از طرف مستأجر، موجر می‌تواند سفته مذکور را مورخ نموده نسبت به وصول کل آن یا قسمتی از آن به تشخیص خود اقدام کند. وجه التزام تأخیر در تخلیه و تحویل عین مستأجره، روزانه ………. ریال خواهد بود و چنانچه بدهی مستأجر از مبلغ سفته بیشتر شود، مازاد از طرق قانونی قابل وصول خواهد بود.

7- یک فقره چک به تاریخ/ بدون تاریخ به مبلغ ………..ریال از حساب جاری شماره ……..بانک ………..شعبه از طرف مستأجر در اختیار موجر قرار داده شد. در صورتی که مستأجر هزینه‌های آب و برق و گاز و شارژ را نپردازد. موجر می‌تواند این وجوه را پرداخت و از محل چک مستأجر طلب خود را وصول کند. چک مورخ …….در صورتی که تا تاریخ ………مورد استفاده قرار نگرفته باشد، در تاریخ اخیر با چک دیگری با تاریخ روز تعویض خواهد شد. در خصوص چک بدون تاریخ، موجر در مورخ کردن آن به میل خود مختار و مجاز است.

8-  تأخیر در پرداخت اجاره برای موجر حق فسخ اجاره را نسبت به باقیمانده مدت ایجاد می‌کند و در این حالت اقساط باقیمانده اجاره بها حال می‌شود و یکجا قابل مطالبه خواهد بود.

9-  مورد اجاره برای سکونت ……..نفر اجراه داده شده است.

10- تخلف مستأجر از هر یک از شروط و ضوابط این اجاره نامه برای موجر حق فسخ و تخلیه را ایجاد خواهد کرد.

این اجاره نامه در تاریخ ………با حضور آقایان:

1- ……….فرزند……….به شناسنامه………به نشانی…………

2- ……… فرزند……….به شناسنامه………به نشانی…………

افراد معتمد موجر و مستأجر که به عنوان شاهد ذیل آن را امضاء کرده‌اند در دو نسخه با اعتبار واحد تنظیم و امضاء مبادله شد. 

امضاء موجر                                            امضاء مستأجر              نمونه متن اجاره نامه

امضاء آقای ………..(شاهد)                        امضاء آقای ………..(شاهد)

 

 

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-down-thick”]در ادامه بخوانید: عقد اجاره چیست و چه شرایطی دارد؟[/vc_message][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-loop-outline”]

تنظیم متن های حقوقی خود (قرارداد، دادخواست، شکواییه و اظهارنامه) از ما بخواهید. بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: تنظیم متن های حقوقی

[/vc_message][vc_message message_box_color=”alert-warning” icon_type=”typicons” icon_typicons=””]

نمونه متن های قرارداد، دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه های موجود در سایت حقوق گستر، صرفا نمونه ای برای آگاهی کاربران محترم در خصوص چگونگی شیوه نگارش است و سایت حقوق گستر هیچ مسوولیتی در قبال استفاده از آنها ندارد. در خصوص تنظیم این گونه متون باید با وکلای دادگستری که آگاهی در امور حقوقی دارند مشورت نمایید (از رجوع به اشخاص عریضه نویس مستقر در اطراف دادگستری و همچنین احیانا مغازه های اطراف دادگستری که تحت عنوان موسسه حقوقی فعالیت می نمایند، خودداری فرمائید. زیرا اگر این متون به درستی تنظیم نشوند ممکن است حق خواهی شما به راحتی از بین برود). 

1- در صورتی که به وکیل دادگستری نیز دسترسی ندارید می توانید از طریق صفحه تنظیم متن های حقوقی جهت نگارش متن های مدنظرخود با ما در ارتباط باشید.

2- در صورتی که از این مطلب در سایت خود استفاده می نمایید، منبع آن یعنی (سایت حقوق گستر) را نیز ذکر کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن