جزوه آزمون وکالت
قوانین و مقررات تازه تصویب

اصلاح ماده ۲۳ آیین‌ نامه اجرایی قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت

اصلاح ماده ۲۳ آیین‌ نامه اجرایی قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت

قانون توسعه حمل و نقل عمومی – هیأت وزیران در جلسه ۴/۵/۱۳۹۴ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

الف ـ ماده (۲۳) آیین‌نامه اجرایی قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت موضوع تصویب‌نامه شماره ۹۲۳۰۵/ت۴۰۵۸۶ک مورخ ۷/۶/۱۳۸۷ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

۱ـ عبارت‌های «و استقرار دبیرخانه نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور» و «با ریاست یکی از نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور به عنوان رئیس ستاد با حکم رئیس‌جمهور در نهاد ریاست جمهوری» حذف می‌شود.

۲ـ متون زیر به عنوان تبصره‌های (۱)، (۲) و (۳) به ماده (۲۳) اضافه می‌شود:

«تبصره۱ـ ستاد با کلیه امکانات، اعتبارات، تعهدات، وظایف و اختیارات و نیروی انسانی در وزارت راه و شهرسازی مستقر می‌‌گردد تا به طور هماهنگ و منسجم در مجموعه ساختار و تشکیلات آن وزارتخانه و در صورت لزوم با انجام اصلاحات ساختاری با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در قالب پست‌های سازمانی موجود آن وزارتخانه فعالیت نماید.

تبصره۲ـ وزارت راه و شهرسازی با همکاری و هماهنگی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور موظف است ظرف سه ماه پس از ابلاغ این تصویب‌نامه ضمن انجام اقدامات زیر، پیشنهادهای تنقیحی لازم را برای اصلاح یا حذف احکام و مقررات موجود ارایه نماید.

الف ـ احصای آن دسته از وظایف و اختیارات ستاد که جنبه اجرایی داشته و مربوط به دستگاه‌های خاص می‌باشد و انتقال آنها به دستگاه مربوط.

ب ـ احصای آن دسته از وظایف و اختیارات ستاد که جنبه تصمیم‌گیری و تصویب داشته و احراز آخرین وضعیت اعمال وظایف و اختیارات مذکور و ارایه پیشنهادهای لازم به منظور تعیین‌تکلیف آنها به هیأت وزیران.

ج ـ احصای وظایف و اختیارات پیش‌بینی شده در مصوبات و مقررات برای نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور (سابق) موضوع بند (الف) ماده (۱) و احراز آخرین وضعیت اعمال وظایف و اختیارات مذکور.

تبصره۳ـ کارگروهی مرکب از معاونین ذی‌ربط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونت اجرایی رییس‌جمهور و نهاد ریاست جمهوری موظفند ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه وضعیت مطالبات و تعهدات ستاد را در چارچوب قوانین و مقررات مربوط، مشخص و تسویه نمایند.»

ب ـ گزارش چگونگی اجرای این تصویب‌نامه به صورت ماهانه توسط وزیر راه و شهرسازی به هیأت وزیران ارایه می‌شود.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری – حقوق گستر

روزنامه رسمی

پرسش و پاسخ دانشجویان حقوق

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا