جایگزین مجازات زندان

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با پذیرش این نکته که توسل آسان و سریع به مجازت زندان به  جای داشتن نتایج مثبت و سازنده تاثیر های تخریب کننده و منفی به بار خواهد آورد و با تاکید بر ضرورت کاهش فوری جمعیت زندانیان ، کنفرانس توصیه هایی درباره ی جایگزین مجازات روانه  میکند نظر کلی برین است که بایددر این محدوده با دقت عمل شود و قانون گذار ،قوه مجرمیه ، قوه قضائیه و مردم نیازمند دانستن معنای واقعی «جایگزین زندان اند ». پیش از اتخاذ تدابیر لازم بری توسل به جایگزین ها ، لازم است برنامه های برای افزایش آگاهی عمومی از موفقیت یا عدم موفقیت زندان ها در دستیابی به هدف های شان ترتیب داده شود .

جایگزین در نظام رسمی عدالت کیفری

اقدام های زیر برای مرتکبان جرم های  کوچک و کم اهمیت مناسب تشخیص داده میشوند .

۱-  هر جا که مناسب باشد ، جریمه (جزای نقدی ) میتواند به عنوان مجازات در نظر گرفته شود الویت با پرداخت جریمه باشد و نه زندان برای پرداخت جریمه باید مقرراتی ناظر به مهلت پرداخت یا تقسیط ان در نظر گرفته شود .

۲- هر  که امکان داشته باشد و برای جرم هایی که به طور دقیق مشخص شده اند ، انجام کارهای سودمند به نفع اجتماع (خدمات عام المنفعه ) میتواند به عنوان مجازات تعیین شود.

۳- تعلیق مراقبتی و سرویس های تعلیق مراقبتی نیازمند بازبینی و تجدید قوا اند در برخی جرمها، زندان نه تنها برای مجرم بلکه برای بزه دیده نیز بی معناست اصل جبران خسارت باید مد نظر قرار گیرد و با عنایت خاص به اصول  عدالت و انصاف که در یک جامعه دموکراتیک روی انها توافق شده اعمال شود .

تایپ: احسان نصوحی

تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن