تمام شدن مدت اجاره

دادخواست تخلیه آپارتمان به لحاظ انقضای مدت اجاره

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دادخواست تخلیه آپارتمان به لحاظ انقضای مدت اجاره

تمام شدن مدت اجاره – مطابق ماده 466 قانون مدنی: «اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می شود. اجاره دهنده را موجر و اجاره کننده را مستاجر و مورد اجاره را عین مستاجره گویند». مطابق ماده 468 قانون مدنی: «در اجاره اشیا مدت اجاره باید معین شود و الا اجاره باطل است». بدیهی است که اگر در قرارداد اجاره ابتدای مدت ذکر نشده باشد تاریخ انعقاد عقد ابتدای مدت محاسبه می گردد. همچنین برابر ماده 290 قانون مذکور مال الاجاره باید در مواعدی که بین طرفین مقرر شده است (از قرار هفته یا ماه یا سال) پرداخت گردد و در صورت عدم تعیین موعد، مال الاجاره برای تمام مدت بایستی نقدا پرداخت شود. اگر در عقد اجاره مدت به طور صریح ذکر نشده باشد و مال الاجاره هم از قرار روز یا ماه یا سالی فلان مبلغ معین شده باشد، اجاره برای یک روز یا یک ماه یا یک سال خواهد بود. تمام شدن مدت اجاره.

متن دادخواست تخلیه آپارتمان به لحاظ انقضای مدت اجاره

خواهان: مشخصات موجر یا مالک

خوانده: مشخصات مستاجر

وکیل یا نماینده قانونی: مشخصات وکیل یا نماینده قانونی در صورت وجود

تعیین خواسته و بهای آن: تقاضای تخلیه یک دستگاه آپارتمان به لحاظ انقضای مدت اجاره

دلایل و منضمات دادخواست: 1- فتوکپی مصدق اجاره نامه . 2- فتوکپی مصدق سند مالکیت

ریاست محترم دادگستری / مجتمع قضایی شهرستان ………..

سلام علیکم با احترام به استحضار می رساند : 1- آقای ….. ( خوانده دعوی ) به موجب قرارداد اجاره عادی از تاریخ …. به مدت یک سال مستاجر اینجانب در آپارتمانی مسکونی جزء پلاک ثبتی شماره ….. بوده است . 2- مدت قرارداد اجاره در تاریخ …… منقضی شده است . 3- قرارداد اجاره تمدید نشده و نامبرده علیرغم تذکر اینجانب تخلیه نمی کند . 4- علی هذا مستندا به ماده 494 قانون مدنی که عقد اجاره را به محض انقضای مدت برطرف می داند و نیز مواد 1 و 3 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1376 تقاضای صدور حکم مبنی بر تخلیه آپارتمان یاد شده را دارم .

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-down-thick”]در ادامه بخوانید:

1- دادخواست چگونه تنظیم می شود؟

2- عقد اجاره چیست و چه شرایطی دارد؟[/vc_message][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-loop-outline”]

تنظیم متن های حقوقی خود (قرارداد، دادخواست، شکواییه و اظهارنامه) از ما بخواهید. بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: تنظیم متن های حقوقی

[/vc_message][vc_message message_box_color=”alert-warning” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-adjust-brightness”]

نمونه متن های قرارداد، دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه های موجود در سایت حقوق گستر، صرفا نمونه ای برای آگاهی کاربران محترم در خصوص چگونگی شیوه نگارش است و سایت حقوق گستر هیچ مسوولیتی در قبال استفاده از آنها ندارد. در خصوص تنظیم این گونه متون باید با وکلای دادگستری که آگاهی در امور حقوقی دارند مشورت نمایید (از رجوع به اشخاص عریضه نویس مستقر در اطراف دادگستری و همچنین احیانا مغازه های اطراف دادگستری که تحت عنوان موسسه حقوقی فعالیت می نمایند، خودداری فرمائید. زیرا اگر این متون به درستی تنظیم نشوند ممکن است حق خواهی شما به راحتی از بین برود). 

1- در صورتی که به وکیل دادگستری نیز دسترسی ندارید می توانید از طریق صفحه تنظیم متن های حقوقی جهت نگارش متن های مدنظرخود با ما در ارتباط باشید.

2- در صورتی که از این مطلب در سایت خود استفاده می نمایید، منبع آن یعنی (سایت حقوق گستر) را نیز ذکر کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن