درخواست موجر به تخلیه عین مستاجره برای نیاز فرزندانش به مسکن

0001

آیا موجر می تواند به لحاظ اینکه ساختمان مورد حکم را برای سکونت فرزند خود اعم از اینکه تحت تکفل وی باشد یا نباشد نیاز دارد و در مقابل عسر و حرج مستاجر ادعای عسر و حرج بنماید یا خیر؟

پاسخ : در قوانین مالک و مستاجر مصوب سال های 39 و 56 تخلیه به لحاظ نیاز شخصی برای موجر ، پدر و مادر و فرزندان پیش بینی شده بود لکن در قانون مصوب سال 1362 ذر مورد احتیاج موجر و عسر و حرج وی بیان مطلب شده است بنابراین به نظر می رسد که نیاز فرزندانی که تحت تکفل نیستند اصولا خارج از شمول ماده 9 و تبصره ذیل آن است و در مورد فرزندان تحت تکفل نیز دلایل و مدارک ابرازی از طرف مالک راهگشای اتخاذ تصمیم دادرس دادگاه خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن