شکایت در خصوص قذف

نمونه شکایت در خصوص قذف (نسبت دادن زنا یا لواط) به دیگری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نمونه شکایت در خصوص قذف (نسبت دادن زنا یا لواط) به دیگری

شکایت در خصوص قذف – قبل از اینکه متن دو شکایت در خصوص قذف را برای آگاهی کاربران محترم سایت حقوق گستر در این مطلب قرار بدهیم، بهتر است تا ابتدا تعریفی از قذف داشته باشیم. قَذْف نوعی دشنام و به معنای متهم کردن شخصی به زنا یا لواط است. مطابق ماده 245 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392:«قذف عبارت است از نسبت دادن زنا یا لواط به شحص دیگر هر چند مرده باشد». در خصوص مجازات جرم قذف نیز ماده 250 قانون مذکور مقرر داشته است: «حد قذف، هشتاد ضربه شلاق است». برای توضیحات بیشتر قبلا مطلبی تحت عنوان جرم قذف و مجازات آن در سایت قرار داده ام که توصیه می کنم این مطلب را نیز مطالعه نمایید.

نمونه شکایت در رابطه با قذف نسبت زنا (به مرد یا زنی) دادن

دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …………..

باسلام. احتراما به استحضار می رساند که اینجانب …… فرزند…… ساکن…… از آقای/خانم…… فرزند…… ساکن…… شاکی هستم، زیرا نامبرده در حضور آقایان/خانم ها 1- …… 2- …… به اینجانب نسبت زنا با شخصی به نام …… داده است و آقایان/خانم های فوق الذکر حاضرند، در محضر دادگاه محترم شهادت بدهند. لذا از دادستان محترم تقاضای تعقیب و مجازات متهم موصوف را مطابق مقررات قانونی دارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضا …. تاریخ….

نمونه شکایت در رابطه با قذف نسبت لواط (به مردی) دادن

دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان…..

باسلام. احتراما به استحضار می رساند که اینجانب …… فرزند …… ساکن …… از آقای/خانم…… فرزند …… ساکن …… شاکی هستم، زیرا نامبرده در حضور آقایان/خانم ها 1- …… 2- …… به اینجانب نسبت لواط با شخصی به نام …… داده است و افراد مذکور حاضر به ادای شهادت در محضر دادگاه محترم می باشند. لذا از دادستان محترم تقاضای تعقیب و مجازات متهم موصوف را مطابق مقررات قانونی دارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضا …. تاریخ….

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-down-thick”]در ادامه بخوانید:

1- جرم قذف و مجازات آن

2- شکواییه چگونه تنظیم می شود[/vc_message][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-loop-outline”]تنظیم متن های حقوقی خود (قرارداد، دادخواست، شکواییه و اظهارنامه) از ما بخواهید. بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: تنظیم متن های حقوقی[/vc_message][vc_message message_box_color=”alert-warning” icon_type=”typicons”]

نمونه متن های قرارداد، دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه های موجود در سایت حقوق گستر، صرفا نمونه ای برای آگاهی کاربران محترم در خصوص چگونگی شیوه نگارش است و سایت حقوق گستر هیچ مسوولیتی در قبال استفاده از آنها ندارد. در خصوص تنظیم این گونه متون باید با وکلای دادگستری که آگاهی در امور حقوقی دارند مشورت نمایید (از رجوع به اشخاص عریضه نویس مستقر در اطراف دادگستری و همچنین احیانا مغازه های اطراف دادگستری که تحت عنوان موسسه حقوقی فعالیت می نمایند، خودداری فرمائید. زیرا اگر این متون به درستی تنظیم نشوند ممکن است حق خواهی شما به راحتی از بین برود). 

1- در صورتی که به وکیل دادگستری نیز دسترسی ندارید می توانید از طریق صفحه تنظیم متن های حقوقی جهت نگارش متن های مدنظرخود با ما در ارتباط باشید.

2- در صورتی که از این مطلب در سایت خود استفاده می نمایید، منبع آن یعنی (سایت حقوق گستر) را نیز ذکر کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن