۞ امام رضا (ع) :
از نشانه های دین فهمی ، حلم و علم است ، و خاموشی دری از درهای حكمت است . خاموشی و سكوت ، دوستی آور و راهنمای هر كار خیری است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بیشتر بدانید

نمونه پرونده های دادگاه

موضوع : نمونه پرونده های دادگاه در امور کیفری تایپ : احسان نصوحی تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد. کلاسه پرونده : 1330-83  شعبه 113 دادگاه عمومی مشهد( اجرای احکام کیفری)  موضوع پرنده : قمار بازی متهمین :1- حامد-غ- 2- احمد – ش اتهام : قمار بازی رای […]

موضوع : نمونه پرونده های دادگاه در امور کیفری

تایپ : احسان نصوحی

تذکر : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد.

کلاسه پرونده : 1330-83  شعبه 113 دادگاه عمومی مشهد( اجرای احکام کیفری)

 موضوع پرنده : قمار بازی

متهمین :1- حامد-غ- 2- احمد – ش

اتهام : قمار بازی

رای دادگاه :

 در حضور اتهام متهمین 1- احمد –ش 2- حامد –غ- فاقد سابقه کیفری دائر به قمار بازی دادگاه با توجه به جامع اوراق و محتویات پرونده و گزارش مامورین و حضور و نحوه دستگیری آنان در منطقه  جمعه بازار ساختمان و محل تردد افراد بزهکار و صورتجلسه کشف آلات قمار که در حین قمار بازی از متهمان مقادیری وجه نقدی  وکارت قمار کشف گردیده واظهارات و مدافعات بلا وجه نامبردگان و صدور کیفر خواست از سوی دادسرا و تقاضای تعیین کیفر از ناحیه نماینده محترم دادستان و مدافعات غیر موجه متهم ردیف اول  در محضر دادگاه بزهکاری آنان در این خصوص محرزمسلم تشخیص فلذا دادگاه با استناد به ماده 705 قانون مجازات اسلامی متهم ردیف اول را به تحمل 30 ضربه شلاق و متهم ردیف دوم را توجها به داشتن  به سه فقره سابقه کیفری به تحمل 91 روز حبس محکوم و وجوه مکشوفه پیوست از انان به نفع دولت ضبط و آلات قمار نیز بموجب صورت جلسه تنظیمی معدوم گردد رای صادره در خصوص متهم ردیف اول حضوری محسوب و ازتاریخ ابلاغ ظرف مدت 20 روز قابل تجدید نظر خواهی است لیکن  در مورد متهم ردیف دوم احمد- ش غیابی و ازتاریخ تحقق ابلاغ ظرف مدت 10 روز قابل واخواهی در این دادگاه می باشد.

رئیس شعبه 113 دادگاه عمومی مشهد

پرونده فوق بعد از گذشت مواعد اعتراض تجدید نظر خواهی و واخواهی  برای اجرا به دادیاری شعبه یک اجرای احکام کیفری  مشهد ارجاع شد.

دادیار محترم طی در خواستی به ریاست محترم کلانتری شهید رجائی مشهد اعلام نمود که حامد – غ را جلب و اعزام نماید و متعاقباً  به ریاست محترم کلانتری خواجه ربیع اعلام نمد که آقای احمد – ش را جلب  و اعزام نماید. طی صورت جلسه ای از کلانتری شهید رجائی به دادیاری یک اعلام شد که به محل آدرس متهم آقای حامد –غ مراجعه شد و وی در محل حضورنداشت و از کلانتری خواجه ربیع نیز به دادیاری شعبه اول اجرای احکام مشهد اعلام شد که مامورین به آدرس آقای احمد –ش مراجعه و چنین آدرس و پلاکی وجود نداشته و نامبرده  مورد شناسایی قرار نگرفته است. دادیار محترم طی اخطاریه ای به آقای حمید نیک منش کفیل آقای احمد –ش مقرر فرمود که ظرف بیست روز پس از ابلاغ به عنوان ضامن محکوم علیه نسبت به معرفی وی اقدام نماید در غیر این صورت وجه اکفاله اخذ و به نفع دولت ضبط خواهد شد که متعاقباً مأمور ابلاغ پس از مراجعه به محل آدرس ضامن را پیدا نکرده است و وی در محل شناسایی نشد در تاریخ 25/8/85 پرونده جهت اعمال ماده 140 و141 ؟؟ قانون تحت نظر قرار گرفت و مقرر شد که وجه الکفاله اخذ شود ظرف مدت ده روز قابل اعتراض است و به امضاء معاون دادستان عمومی و انقلال مشهد رسید. در مورد متهم دیگری آقای حامد –غ- برگ جلب صادر و به دریافت به ریاست کلانتری شهید رجایی فرستاده شد که نامبرده را برای تحمل سی ضربه شلاق تعریزی تحویل نمایند که کلانتری وی را جلب  و برای اجرای حکم معرفی نمود متهم طی نامه اعلام محکومیت قطعی کیفری به زندان مرکزی مشهد جهت اجرای حکم در آنجا با رعایت موازین شرعی وقانونی انجام شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید از این قسمت استفاده کنید، در غیر این صورت سوال شما حذف می گردد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*