نمونه متن قرارداد کار

نمونه متن قرارداد کار

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نمونه متن قرارداد کار

نمونه متن قرارداد کار – بر اساس مفاد ماده دوم قانون کار جمهوری اسلامی ایران، این قرارداد کار بین شرکت (سهامی خاص) که در این قرارداد به اختصار «کارفرما» نامیده می‌شود.

و آقای/ خانم:………..فرزند…….دارای شناسنامه شماره ……..صادره از ………ساکن ………………………..

که از این پس «کارگر» نامیده می‌شود منعقد می‌گردد.

تبصره:  این قرارداد جهت کار موقت با توجه به بند (و) از ماده 10 قانون کار بین طرفین تنظیم گردیده است.

1)  مدت قرارداد: مدت این قرارداد ……..ماه است که شروع آن از تاریخ ………و پایان آن تاریخ ………….می‌باشد و محل انجام کار، واقع در دفتر مرکزی شرکت به نشانی……..می‌باشد.

تبصره: 1/3 ماه از ابتدای مدت این قرارداد جنبه آزمایشی دارد و در حین و پایان مدت مذکور چنانچه نحوه خدمت کارگر فوق الذکر مورد تأیید کارفرما نباشد طبق مقررات قانون کار به این قرارداد خاتمه داده خواهد شد.

2) موضوع قرارداد: انجام خدمت در قسمت ……….شرکت می‌باشد و آقای/ خانم ……….متعهد است که وظایف محوله را با رعایتا مقررات و طبق شرح وظایف ابلاغ شده به ایشان انجام دهد.

3) ساعات کار: ساعات کار شرکت معادل 44 ساعت کار در هفته می‌باشد و در صورت انجام کار اضافی، طبق مقررات قانون کار مزایای اضافه کار به کارگر پرداخت خواهد شد.

4) حق السعی:

4-1) حقوق ماهانه: ………..ریال

4-2) حق جذب ماهانه:……ریال

4-3) خواربار و مسکن:………..ریال

4-4) کمک عائله مندی:………ریال

5-4) سایر مزایا:……….ریال

تبصره: مالیات بر حقوق و مزایا و کسورات مربوط به حق بیمه تأمین اجتماعی و سایر کسورات قانونی از دریافتی ماهانه کارگر کسر و خالص پرداختی از طرف کارفرما به نامبرده پرداخت خواهد شد.

5) خانم/ آقای …………طی مدتی که برای شرکت کار می‌کنند حق استفاده از تعطیلات رسمی و مرخصی استحقاقی سالیانه را بر اساس مقررات قانون کار دارا خواهند بود.

6) این قرارداد پس از پایان خدمت از سوی هر یک از طرفین قابل فسخ خواهد بود ولی در حین اجرای آن نیز با توافق طرفین و پرداخت حق سنوات معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای دریافتی در ازاء هر سال خدمت می‌توان این قرارداد را فسخ کرد. مشروط بر اینکه این تصمیم یک ماه قبل به طرف مقابل اعلام شده باشد. در صورت پایان یافتن مدت قرارداد نیز شرکت موظف است پاداش پایان خدمت را معادل یک ماه آخرین حقوق دریافتی به ازاء هر سال کار به کارگر بپردازد.

7) خانم/ آقای…..با دریافت مبالغ مذکور هرگونه ادعای بعدی در مورد دریافت مزایای پایان قرارداد کار را از خود سلب می‌نماید.

8) اختلافات ناشی از اجرای این قرارداد، بدواً از طریق سازش بین طرفین حل و فصل و در صوت عدم سازش در ماجع حل اختلاف مذکور در قانون کار حل و فصل خواهد شد.

9) بقیه مواردی که در این قرارداد پیش بینی نشده باشد بر اساس قانون کار و سایر قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود.

این قرارداد در 9 بند و 3 تبصره در تاریخ ……..تنظیم و به امضاء طرفین رسید.

امضاء کارفرما                                                   امضاء کارگر

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-down-thick”]در ادامه بخوانید:

1- رسیدگی به اختلافات کارگر و کارفرما

2- دادخواست چگونه تنظیم می شود؟[/vc_message][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-loop-outline”]

تنظیم متن های حقوقی خود (قرارداد، دادخواست، شکواییه و اظهارنامه) از ما بخواهید. بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: تنظیم متن های حقوقی

[/vc_message][vc_message message_box_color=”alert-warning” icon_type=”typicons” icon_typicons=””]

نمونه متن های قرارداد، دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه های موجود در سایت حقوق گستر، صرفا نمونه ای برای آگاهی کاربران محترم در خصوص چگونگی شیوه نگارش است و سایت حقوق گستر هیچ مسوولیتی در قبال استفاده از آنها ندارد. در خصوص تنظیم این گونه متون باید با وکلای دادگستری که آگاهی در امور حقوقی دارند مشورت نمایید (از رجوع به اشخاص عریضه نویس مستقر در اطراف دادگستری و همچنین احیانا مغازه های اطراف دادگستری که تحت عنوان موسسه حقوقی فعالیت می نمایند، خودداری فرمائید. زیرا اگر این متون به درستی تنظیم نشوند ممکن است حق خواهی شما به راحتی از بین برود). 

1- در صورتی که به وکیل دادگستری نیز دسترسی ندارید می توانید از طریق صفحه تنظیم متن های حقوقی جهت نگارش متن های مدنظرخود با ما در ارتباط باشید.

2- در صورتی که از این مطلب در سایت خود استفاده می نمایید، منبع آن یعنی (سایت حقوق گستر) را نیز ذکر کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن