1. Avatar Mehran گفت:

  سلام
  من و خانومم سال 88 ازدواج کردیم من سال 90یه خونه خردیدم به خاطراینکه شهرستان بودم نتونستم بیام تهران و سندخونه رو زدیم به اسم خانومم، سال 91 اومدم تهران و گفتم سندخونه رو بزن به اسم خودم و خانومم این کاررو نکرد و این باعث اختلاف بینمون شد، بعد من برای اینکه زندگیمو ازدست ندم شهرستان محل کارم خونه اجاره کردم و خانوممو بردم شهرستان و خرداد 92 خانومم گفت شهرستان نمیمونم و برمیگردم تهران، و بین همدیگه طلاق عاطفی گرفتیم و قرارشد که خونه برای خانوم باشه و دیگه ادعای مهریه نداشته باشه ولی بعد از رفتن به تهران گفت خونه رو از مهریم کم کن و تتمه مهریمو بده و منم گفتم باشه هرماه قسطی بهت میدم بعد ازگذشت چند ماه صاحب یه فرزندشدیم، بعد من هرماه یه مبلغی رو میریختم به حساب خانوم به عنوان تتمه مهریه تا تیر 95 که علاوه براین به مقدار 30 میلیون طلا خریدم و همچنین تا 10 میلیون براش وسایل خونه خریدم و هزینه های زایمان بچه به مبلغ 3 میلیون و خرید خورد و خوراک خونه و پوشاک بچه و… هم براش انجام دادم بدون اینکه باهاش زندگی کنم. حالا رفته شکایت کرده و درخواست نفقه و مهریه کامل کرده؟ من باید چکارکنم؟ آیا خرید خونه و پولهایی که به عنوان تتمه حمهریه بطور میانگین ماهی 1 میلیون از کل مهریه کسر میگردد یا من باید مهریه را کامل پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین؟

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   مدارک اثبات پرداخت را ارائه دهید از مهریه کسر میگردد

 2. Avatar مجتبی گفت:

  سلام مصدق اوقات شدم.
  دانشجو حقوق هستم از دانشگاه آزاد ورامین و قصد شرکت در آزمون کانون وکلات دارم ولی سن بنده 41 سال می باشد
  آیا می توانم در آزمون شرکت کنم؟ خیلی راحت بگم به قصد اینکه بتوانم وکیل بشم رشته حقوق را انتخاب کردم
  لطف کنید بنده را راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   سوالات خود را باید در قسمت مشاوره درسی طرح نمائید .
   تا 50 سال در شهرستان ها میتوانند شرکت کنند

 3. Avatar آرمان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خانم بنده برج 1 زندگی مشترک رو ترک کرده و حاضر به بازگشت ب زندگی نمیباشد و دادخواست مهریه.نفقه و اجرت المثل رو داده.حکم تمکین ب نفع بنده اومد و خانم بنده از نفقه محروم شد ولی پرونده مهریه و اجرت المثل در نوبت میباشد.در ضمن بنده دارای بیماری واریکوسل(ضعف اسپرم) می باشم ودو بار ivf کردیم ولی متاسفانه منفی شد.
  1)با توجه به اینکه در قانون آمده که اگر زوجه بعد از 5 سال صاحب فرزند نشود میتواند دادخواست طلاق بکند و کلیه حقوق از جمله نفقه و …رو دریافت کند.باوجود اینکه کل زندگی مشترک ما تا برج یک به سه سال و شش ماه میرسد آیا خانم بنده میتواند یک سال و نیم دیگر در خانه ی پدریش بماند و بعد از این مدت به
  علت ناباروری بنده دادخواست طلاق بدهد وکلیه حقوق از جمله نفقه و … رو بگیرد
  2)مهریه خانم بنده عندالاستطاعه می باشد و بنده توانایی پرداختش رو ندارم.بعضیها بهم گفتن اگه نامه ازدواج مجدد بنویسم شاید خانم بنده پشیمون بشن و ب زندگی برگردن ولی بعضیها بهم گفتن که نوشتن نامه ازدواج مجدد ینی شما توانایی مالی داری و با این حال مهریه خانمت که عندالاستطاعه میباشد از اعتبار ساقط میشود و باید بپردازیش.
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   در قانون امده تا 5 سال ولی اگر تشخیص داده شود که به کلی بچه دار شدن منتفی هست قبل از این مدت هم میتوانند جدا شوند .
   برای مهریه هم هر موقع در توان شما بود باید پرداخت کنید و ما چیزی به عنوان نامه ازدواج مجدد نداریم شما میتوانید از ایشان بخواهید به زندگی خود ادامه دهند و چیزی به عنوان اسقاط حق شما در پرداخت مهریه ندارد

 4. Avatar علی کریمی گفت:

  با سلام.شخصی از من و همکار خانمم حین سوار شدن در اتومبیل اقدام به عکس و فیلم برداری نموده است.واین فیلم و عکسها را در اختیار حراست محل کارم قرار داده است آیا میتوانم از وی به دلیل عکس و فیلم برداری پنهانی و بدون اجازه دعوی شکایت کنم.در صورت مثبت بودن پاسخ دادگاه چه حکمی ممکن است بدهد

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   باسلام .
   میتوانید شکایت کنید و مجازات هم بستگی به نوع جرمی دارد که بازپرسی تشخیص میدهد

 5. Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشید .ایا بعد از حکم اعسار که دادگاه عمومی داده و اقساط اون زیاد بوده وتوان پرداخت نداشته ودادگاه تجدید نظر هم تغییری در حکم نداده میشه کاری کرد یا اقساط رو کم کزد

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام . میتوانید مجدد تقاضای تقلیل اقساط را بدهید

 6. Avatar هادی گفت:

  با سلام وتشکر از شما. به عرض برسانم بنده چند سال پیش در یک کارگاه تولیدی کار میکردم وبا سایر کارگران سهامدار هم بودیم .این شرکت ورشکست شد و در حال حاضر بابدهی حدود 250 میلیون به بانک و نیز بدهی به بیمه و دارایی و … بانک اعلام نموده یا کلیه بدهی بانک را تصفیه کرده ویا مرا به زندان خواهد انداخت. در حالیکه اخیرا بنده تقاضای ورشکستگی داده و از طریق دادگاه در حال پیگیریست.و تقریبا حکم مربوطه صادر شده است.
  حالا سئوال من این است که آیا من که حتی قادر به گرفتن وکیل نمی باشم و در وضعیت بسیار بد مالی هستم چه میتوانم بکنم و آیا بانک میتواند مرا به زندان بیاندازد؟ با تشکر و سپاس فراوان خدا نگهدار.

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   دادخواست ورشکستگی بدهید برایتان مدیرتصفیه مشخص میشود و کارها را انجام میدهد .
   از موقع ورشکستگی بانک چنین کاری نمیتواند بکند چه نسبت به شما چه ضامن ها

 7. Avatar مجید گفت:

  در جلسه واخواهی قاضی صادر کننده رای غیابی شفاهی گفت رای را تعغیر میدهد ولی قاضی شعبه عوض شد و پس از ۹ ماه قاضی دوم رای را تایید کرده ایا نحوه رسیدگی صحیح بوده و میشود جلسه واخواهی را یک قاضی و رای را قاضی دیگر بدون شتیدن دفاعیات و فقط با اوراق پرونده صادر کند . ایا راهی برای اعتراض یه نحوه رسیدگی هست ؟

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   جلسه غیابی با حضور اصحاب دعوی می باشد در غیر اینصورت میتواند از موجبات نقض حکم در مرحله تجدیدنظر باشد

 8. Avatar Fateme گفت:

  سلام.جناب نصوحی وقتی یه ملکی عقب نشینی داشته باشه شهرداری پول عقب نشینی رو به صاحب ملک میده یانه؟

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام . بله

 9. Avatar محمدحسین گفت:

  باسلام،زمینی را دو سال پیش خریداری کردم،بیشتر ثمن آن را پرداختم و الباقی آنرا موکول به تحویل و تنظیم سند در دفترخانه کردیم. لیکن فروشنده نتوانست ملک را تحویل دهد و بر اساس گمان باطل خود دادخواست فسخ داد که پس از 18 ماه حکم دادگاه بر رد قطعی آن صادر شد و بدلیل اینکه فروشنده پس از فروش ملک به بنده،آنرا در رهن گذاشته بود،در دادخواستی که از طرف من نیز بر الزام به تنظیم سند داده بودم با رد دادخواست تا زمانیکه در رهن باشد مواجه شدم، البته شکایت کیفری براساس قانون 117 ثبت دادم و فروشنده در دادیاری محکوم و تا دو هفته دیگر در دادگاه کیفری جلسه داریم. اخیراًفروشنده با فک رهن و دادخواست الزام به تنظیم سند،خواستار القاء آمادگی خودشان بر انتقال داده و من را بدلیل دیرتر پرداخت کردن الباقی ثمن،مسبب عدم انجام آن دانسته. سوال من اینجاست که لوایح خودم را در دو دادگاه کیفری و حقوقی چگونه تنظیم کنم تا زودتر به ملکم برسم.آیا امکان اینکه براساس شکایت کیفریم،فروشنده زندانی شود،هست یا خیر؟ آیا اساساً داخواست الزام به تنظیم سند توسط فروشنده قابل رسیدگی است؟ چراکه ایشان تا قبل ازاین داخواست فسخ داده بودند و پس از آن نیز با در رهن گذاشتن ملک باعث عدم انتقال شده بودند. آیا من می توانم براساس مبایعه نامه درخواست خسارت گردم؟ چگونه؟ شرمنده که سوالم طولانی شد.ممنون از راهنمایی.

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام.
   1- تنظیم لوایح بهتر است توسط وکیل انجام شود و یا اینکه خودتان حقایق را بازگو کنید .
   2- عنوان دادخواست الزاما باعث پیروی دادگاه از این عنوان نمیشود ولی اگر ایشان نیز از شما در قبال این فروش طلبی داشته باشند که با تنظیم سند رسمی به طلب میرسند مانعی برای طرح دادخواست نیست .
   3- اگر در قرارداد برای تاخیر در تنظیم سند رسمی وجه التزام مقرر شده باشد میتوانید مطالبه خسارت کنید .
   4- در لایحه حقوقی ذکر کنید که قبلا دادخواست داده اید و به دلیلی که ذکر کرده اید رد شده است .

 10. Avatar زهرا سادات گفت:

  با سلام.
  دو خواهر 26 و 28 ساله هستیم که برا ازدواج سالهاست با مخالفت پدر مواجه هستیم. میخواهیم از طریق دادگاه اقدام کنیم. میخوام بدانم شرایط پذیرش فردی که به دادگاه معرفی میکنیم چیست. آیا علاوه بر عدم سو پیشینه و اعتیاد و هم کفو بودن. داشتن پایان خدمت سربازی هم برای دادگاه ملاک است یا خیر. و دقیقا چه مواردی باید در فرد مورد نظر وجود داشته باشد که دادگاه حکم را صادر کند.
  با تشکر

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   همین که ثابت کنید مخالفت ها بی مورد بوده است کافی است .

 11. Avatar Sodabe گفت:

  سلام ببخشید میخواستم یه سوال بپرسم
  اگه یه شخصی یه اموالی رو از کسی سرقت کرده باشه و بعد دستگیر بشه و اموال اون اقایی که ازش سرقت شده بدستش برسه و سارق به زندان بره سارق بعد برا ازاد شدنش به رضایت شاکی نیاز داره ،؟؟؟یا بدون رضایت بعد اتمام حبس ازادمیشه ؟؟
  ممنون خسته نباشید

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   جنبه عمومی حبس کماکان به قوت خود باقی است

 12. Avatar زهرا گفت:

  با سلام .ممنون از سایت بسیار خوبتون.اگر لطف کنید جواب منو کامل بدید متشکر میشم چون نمیتونم مشکلم رو با کسی در میان بگذارم خدا خیر به شما بدهد.من دختری هستم که قبلا بنا به شرایطی فریب خورده وبکارتم را از دست داده ام. الان 6 ماه عقد کردم با شوهرم اختلاف پیدا کردیم میخام طلاق توافقی بگیرم ایا الان در حین طلاق میفرستن برای معاینه بکارت یا اصلا معلوم میشه کی اینکار رو کرده یا چ زمانی بوده.خواهش میکنم جواب بدید .و میتونم مهریه تقاضا کنم چون شوهرم تهمت خیانت به من زده

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   برای تشخیص بکارت ارجاع میشود به پزشکی قانونی مگر اینکه با شوهرتان متفقا اعلام کنید که باکره نیستید . در پزشک قانونی هم اگر درخواست شود مدتی که ازاله بکارت شده است اعلام میشود .
   شوهرتان میتواند بدلیل باکره نبودن شما بدون طلاق تقاضای فسخ نکاح را انجام بدهد که مهری به شما تعلق نمیگیرد .
   در مورد مهریه نیز قانون میگوید در صورت طلاق با وقوع نزدیکی تمام مهر و قبل از نزدیکی نصف مهر تعلق میگیرد . نظر بنده در فرض شما اگر به طلاق منتهی شود این است که نصف مهر به شما تعلق میگیرد و نه تمام مهریه و حتی احتمال فسخ نکاح هم زیاد است در صورتی که شوهرتان مطلع شود و یا گواهی پزشکی قانونی مبنی بر عدم بکارت شما باشد .

 13. Avatar محمد گفت:

  من طلاق بائن خلع گرفتم توافقی و نمیدونستم خانمم باید برای رجوع به مهرش بره محضر.در ايام عده باهم اشتی کردیم مهرشو خواست منم چند میلیون پول زدم حسابش.براش طلا خریدم.سکه بهش دادم.رجوع کردیم خلاصه.شاهد هم دارم که بهش سکه دادم و رفت و امد داشتیم.حالا الان حدود سه هفته هست با اولین دعوا میگه من زنت نیستم و مهری نگرفتم ازت.با توجه به شهادت شهود و رسيد هاي پول ميتونم ثابت كنم رجوع يه مهر داشته و طلاق باطل بشه؟

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   در صورت اثبات به رجوع طلاق تبدیل به رجعی شده و چون شما رجوع کرده اید رابطه زناشویی شما به قوت خود باقی است

 14. Avatar محمد گفت:

  با عرض سلام.و خسته نباشید.ایا بعد از حکم دادگاه حقوقی در مورد چک وسفته که تقاضای اعسار داده شده و مورد قبول دادگاه قرار گرفته ومبلغ اقساط اعسار بیش از حد توانایی پرداخت کننده باشد میتوان کاری انجام داد .متشکر

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   میتوان مجدد نسبت به تقلیل اقساط در همان شعبه اقدام کرد

 15. Avatar مرجان محمدی گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  پنج سال پیش جهت گرفتن سهم ارث مادرم از بابت یک باب خانه ویلایی که برادرانش حاضر به تقسیم نبودند وکیل گرفتیم
  الان وکیل اعلام کرده که خانه ازطریق مزایده به فروش رفته و ازمادرم خواسته به دفترخانه ای که خود وکیل تعیین کرده مراجعه و امضا دهد ووکیل مبلغش رابعدا ازدادگاه گرفته وبه مادرم بپردازد.ما درجوابش ازاو برگ مزایده ومدارک
  دادگاه راخواستیم که ازدادن آنها امتناع کرد وروزبعد باارسال پیامک استعفای خود را اعلام کرد ووقتی مراجعه کردیم به دادگاه
  وپرونده ونتیجه راخواستیم دادورز ازدادنش خودداری واعلام کرد که پرونده شما توسط وکیلتان مختومه گردیده. درصورتی که وکیل هیچیک از این موارد را به ما اطلاع نداده بود.لطفا ما را راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   اگر وکیل شما این اختیارات را داشته باشد قانونا میتوانسته اینکار را بکند ولی اگر به ضرر شما اقدام کرده باشد میتوانید به دادسرای انتظامی وکلا از ایشان شکایت کنید برای پیگیری به کانون وکلای استان خود مراجعه کنید

 16. Avatar غلامعلی ماشینچی گفت:

  با سلام واحترام اپارتمانی با داشتن وکالت بلاعزل فروختم خریدار ثمن را پرداخت نکرد بناچار قراردادی با وکیل دادگستری برای دریافت ثمن تنظیم نمودم بعداز دوسال وکیل بدون اطلاع با ظرف دعوا توافقی بامضا رساندن که نصف مبلغ دادخواست را دریافت نمایند درصورت عدم انتقال سند روزانه یکمیلیون ریال فروشنده جریمه شود به وکیل اعتراض نمودم ایشان بیان داشتن چون تمامی اختیارات دروکالت نامه را عینا به ایشان واگذار نمودم که یکی هم سازش بوده حق هیچگونه اعتراضی را ندارم ایا ایشان درست میگویند ومیتوانستند بدون اطلاع توافق به ضرر اینچانب با طرف دعوا من داشته باشند با احترام فراوان

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   اگر این موارد در وکالتنامه امضا شده باشد ایشان میتوانند اینکار را انجام بدهند اما به ضرر شما نمیتوانند اقدامی کنند و اگر هم کاری به ضرر شما انجام داده باشند مسول هستند

 17. Avatar آیدین گفت:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
  حدود سه ماه پیش با اصرارهای برادرم بر خلاف میل باطنی براش اقدام به گرفتن10 میلیون وام کردم البته بنام خودم و ضامن ها هم از همکاران خودم هستن.و قرار بر این شد که پول رو به برادرم بدم و اون هم اقساط رو پرداخت کنه ولی متاسفانه بعد از پرداخت دوقسط بهم میگه که دیگه پرداخت نخواهد کرد اقساطش رو و دفترچه اقساط رو هم برام فرستاده.
  من فقط تنها مدرکی که در دست دارم اینه که همان دقیقه که بانک پول رو واریز کردش به حساب بنده منم مستقیماً اون پول رو ریختم به حساب برادرم و فیش واریزش رو هم دارم.الان میخوام ببینم میتونم ازش شکایت کنم و اگه میشه چیکار باید بکنم

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام.
   1. طرف حساب بانک شما و در هر صورت مسول پرداخت نیز شما هستید . و در موقع عدم پرداخت اقساط بانک به قرارداد فی مابین شما و برادرتان در فرض وجود نیز توجه ندارد.
   2. شما باید اثبات کنید که این پول را به ایشان داده اید و به عنوان قرض بوده است سپس دادگاه حکم به پرداخت بدهی برادرتان به شما را میدهد.

 18. Avatar جواد گفت:

  سلام
  ۹۵.۶.۱۰
  بدنبال زایمان مشکل فرزندی دچارعقب ماندگی ذهنی شده است وکمیسیون پزشکی قانونی ودرنهایت دادگاه کیفری سه پزشک رابه ترتیب دو پزشک را هرکدام دو درصد وپزشک سوم را سه درصد محکوم کرده و۹۳ درصد راناشی از نارس بودن خود جنین اعلام میکند.ودیه راحساب کرده ودریافت کرده اند.
  اکنون خانواده در دادگاه حقوقی درخواست مواردزیر راکدده است:
  ۱.مطاالبه وجه بابت….(هزینه های نگهداری وازکارافتادگی فرزند) به مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.
  ۲.اعسار از پرداخت دادرسی.
  ۳.مطالبه خسارت دادرسی.
  ۴.مطالبه خسارت تاخیر تادیه.
  سئوال:
  ۱.ایا خانواده دردرخواست خود در دادگاه محق است.
  ۲.من به عنوان پزشک از کدام مواد قانونی میتوانم استفاده کنم.
  ۳.اگر دردادگاه محکوم شویم به چه مقدار.
  باتشکر جواد

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   – خسارت تاخیر تادیه تنها از موقع قطعی شدن مبلغ قابل پرداخت توسط دادگاه و مطالبه آن از سوی خواهان به ایشان تعلق میگیرد .
   – پزشک باید عدم تقصیر خود را اثبات کند .

 19. Avatar مریم گفت:

  باسلام و خسته نباشید.ایا در دادگاه برا اثبات دعوا (دلیل)سند رسمی دفتر اسناد رسمی که همه مندرجات ان قانونی نوشته شده است معتبر است یا اینکه اینکه از دادگاه داد خواست کنیم خوانده را سوگند دهد.بطور کلی اگر سند رسمی خوانده ارایه بدهد . خواهان میتواند از قاضی بخواهد خوانده را سوگند بدهد.با تشکر

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   سند رسمی معتبر است مگر جعل شدن آن را اثبات کنید والا نوبت به سوگند نمی رسد

 20. Avatar محمد گفت:

  با سلام
  ایا کمیسیون بدوی ماده صدشهرداری میتواند بعداز قطعی شدن رای و صدور گواهی به مالک رای را اصلاح کند (ابتدا 7 سقف نساخته را جریمه کند وبعد به 3سقف ساخته شده اصلاح کند) بر اساس گزارش خلاف واقع دبیر به کمیسیون این اتفاق افتاد

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   پس از صدور رای تغییر آن ممنوع است و دیوان عدالت اداری میبایست در صورت اعتراض این اقدام را انجام دهد

 21. Avatar رضا گفت:

  باسلام وخسته نباشید اینجانب بعد از فوت پدرمان در سال 82 وانحصار وراثت کلیه املاک سهم خودم را در دفترخانه اسناد رسمی به برادرم فروخته ام به این طور که برابر پرونده ثبتی مبلغ 2000000ریال وجه جاری که نقدا به فروشنده تسلیم شدو باقراره واعترافه اسقاط کافه خیارات از طرفین شد و…..ولی من تا به امروز پولی دریافت ننموده ام.ایا من میتوانم با وجود برگه محضری که بین ما میباشد ورسمی است دادخواستی به دادگاه ارایه بدم که برادرم را ملزم به سوگند خوردن بنماید.و اگر قاضی رای بر سوگند صادر نمود وایشان اعتراض نمودن که دلیلی بر سوگند او با توجه به برگه اسناد رسمی نیست.نتیجه چیست با تشکر فراوان

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   باید الزام به پرداخت ثمن معامله را بدهید و دلایل خود را نیز برای عدم پرداخت بیان نمایید .

 22. Avatar حمید صابری گفت:

  با سلام . داخل کوچه بن بست جهت رفع مزاحمت همسایه و ثبت تصویری و صوتی اتفاقات ایجاد مزاحمت و درگیری .آیا استفاده از تجهیزات مدار بسته نیاز به مجوز از مراجع قانونی دارد
  نمونه پارک خودرو فرد مزاحم همسایه و محل مورد نظر جهت نصب دوربین

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   نصب دوربین در اماکن و محل های عمومی ممنوع است و باید با مجوز قانونی باشد

 23. Avatar مریم گفت:

  باسلام و احترام
  بنده در شرکت خصوصی به عنوان مسئول فروش مشغول هستم با تا ئید و اجازه شفاهی مدیرعامل شرکت از سربرگ و مهر شرکت دیگری (مدیرعامل من از آن شرکت اجازه شفاهی گرفته بود)استفاده نمودم حالا به جرم جعل اسناد برای دفاع آخر به دادسرا فراخوانده شدم در حالی که من از مدیرم کسب تکلیف کردم ممنون میشوم مرا رهنمایی بفرمائید. باتشکرفراوان

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   در جلسه دلیلی که ثابت کند با اجازه نامه از مدیرتان و هماهنگی با مدیر شرکت دیگر بوده است را باید ارائه کنید

 24. Avatar کیومرث گفت:

  باسلام وعرض ادب خدمت کارشناس گرامی
  بازنشسته ارتش هستم
  احتراما” : اینجانب ( A ) علیه مالک ( B ) دعوی حقوقی دادخواست مطالبه زمین مطرح کردم –
  بعداز رسیدگی النهایه منجر بصدور حکم قطعی شد و شخص B محکوم به تحویل زمین ودرصورت تلف قیمت عادله روزشد – حکم جهت اجرا به واحد اجراء ارسال و چونکه درمرحله اجرای شخص محکوم علیه زمین نداشت – حسب حکم ومقررات ارزیاب انتخاب قیمت زمین (محکومبه – عادله روز ) مشخص و تعیین قطعی گردید (فرضا” 2 میلیون تومان – )
  بنا به درخواست اینجانب ( A ) ازاموال B درقبال مبلغ 2 میلیون توقیف میشود –
  سپس به درخواست واصرارمحکوم علیه ( B ) محکوم له ( A ) 1 میلیون بخشش و 1 میلیون طی چک نقدا” دریافت ورضایت میدهد
  وبه استناد رضایت پرونده وعملیات اجرائی حکم خاتمه واموال رفع توقیف میگردد وتمام میشود – پرونده مختومه وبایگانی میگردد
  ایا شخص B میتواند بهر دلیل وهر مدرکی تقاضای اعاده دادرسی نماید ؟
  درقانون حقوقی نقل است که درهرمرحله طرفین میتوانند سازش کنند …… – ایا ؟ اجرای حکم جزء مراحل دادرسی است یا خیر ؟

  1. Avatar احسان نصوحی گفت:

   سلام
   در هر مرحله حتی در حین اجرای حکم میتوان دعوا را به سازش خاتمه داد .
   خیر نمیتواند اعاده دادرسی کند.

نظرات بسته شده است !