جزوه آزمون وکالت
دانشکده حقوق

جزوه حقوق تجارت

جزوه حقوق تجارت – درس حقوق تجارت یکی از دروس تخصصی رشته حقوق است و در آزمون های حقوقی از جمله آزمون وکالت، آزمون قضاوت و آزمون دکتری حقوق خصوصی جزو دروس آزمون می باشد. مهمترین منابع قانونی این درس به شرح ذیل است:

1- قانون تجارت مصوب 1311/02/13 

2- لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347/12/24 

3- قانون صدور چک مصوب 1355/04/16 با الحاقات و اصلاحات بعدی مصوب 1397

4- قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب 1318/04/24

مطالعه و یادگیری این درس نقش بسزایی در قبولی آزمون های فوق دارد. با این حال منابع دانشگاهی متعددی توسط اساتید این رشته نگارش شده است که هریک نقش بسزایی در پیشرفت و یادگیری مباحث درس حقوق تجارت برای دانشجویان دارد که این منابع به شرح ذیل می باشد:

1- دوره حقوق تجارت از دکتر ربیعاً اسکینی.

2- حقوق شرکت های تجاری از دکتر محمدرضا پاسبان.

3- دوره حقوق تجارت از دکتر حسن ستوده تهرانی.

4- دوره حقوق تجارت از دکتر کورش کاویانی.

بدون شک مطالعه تمام این کتاب ها می تواند اثر مهمی در یادگیری مباحث حقوق تجارت داشته باشد و مطالعه تمامی این منابع به علاقمندان به یادگیری و کسب تخصص در رشته حقوق تجارت توصیه می شود. ولی داوطلبان آزمون های حقوقی به دلیل نداشتن زمان کافی قادر نخواهند بود که برای هریک از دروس آزمون، تمام منابع درسی آن را مطالعه کنند. به همین دلیل در سایت حقوق گستر جزوه ای تحت عنوان جزوه حقوق تجارت جهت استفاده داوطلبان آزمون های حقوقی تهیه شده است که داوطلبان می توانند با مطالعه آن سطح وسیعی از مباحث مهم درس حقوق تجارت را فراگیرند.

این جزوه حاوی نکات مهم و آزمونی است که سعی شده است تمامی آنها با زبانی گویا به داوطلبان منتقل شود. در جزوه حقوق تجارت آرای وحدت رویه مرتبط با مباحث نیز قرار گرفته است و همچنین متن قوانین موردنیاز جهت مطالعه درس حقوق تجارت نیز در جزوه حقوق تجارت وجود دارد و داوطلبان دیگر نیازی به تهیه قوانین مرتبط با آن را ندارند.

جهت مشاهده صفحاتی از این جزوه و شیوه تهیه آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

جزوه حقوق تجارت 

نویسنده
احسان نصوحی
منبع
حقوق گستر
پرسش و پاسخ دانشجویان حقوق
دکمه بازگشت به بالا