اظهارنامه مطالبه وجه سفته

اظهارنامه مطالبه وجه سفته

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اظهارنامه مطالبه وجه سفته

سَفتِه یا فَتهٔ طَلَب سندی تجاری است که بر اساس آن شخصی (صادرکننده سفته) تعهد می‌کند مبلغ معینی را در زمان معین یا عندالمطالبه به دیگری (گیرنده سفته) بپردازد. همچنین در تعریف اظهارنامه می توان چنین گفت: «هر کس می تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را به وسیله اظهارنامه از دیگری مطالبه نماید مشروط بر اینکه موعد مطالبه رسیده باشد». پس اظهارنامه در مسائل یا دعاوی حقوقی وسیله ای است برای بیان اظهارات خود به طرف مقابل. مثلاً اگر کسی خواهان حق خود باشد (قبل از طرح دعوی)، می‌تواند اجرا یا استیفای حق خود را به‌وسیله اظهارنامه از طرف مقابل بخواهد و در صورت عدم انجام آن اقدام به طرح دعوی کند. در ادامه چند نمونه اظهارنامه در خصوص مطالبه وجه سفته جهت آگاهی کاربران محترم قرار می دهم.

اظهارنامه مطالبه وجه سفته از شخص متعهد

مخاطب محترم جناب آقای/خانم ………

باسلام

با احترام همانطوری که مستحضرید: یک فقره سفته به شماره خزانه داری کل …… سری …… مبلغ …… ریال در وجه اینجانب در سر رسید معین نموده اید ولی متاسفانه تا به حال از پرداخت آن خودداری کرده اید، مطابق این اظهارنامه به جنابعالی ابلاغ می شود که ظرف ده روز پس از ابلاغ وجه سفته فوق الذکر را به اینجانب تادیه نمایید. در غیر اینصورت برابر مقررات از طریق مراجع قضائی اقدام خواهم نمود.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضا، و تاریخ

اظهارنامه مطالبه وجه سفته از ظهرنویس

مخاطب محترم جناب آقای/خانم …..

باسلام. احتراما همانطور که مستحضر هستید: یک فقره سفته به شماره خزانه داری کل …. سری …. مبلغ …. ریال از آقای ….. متعهد در سر رسید معین صادر کرده است که جنابعالی آن را ظهرنویسی نموده اید. حال سفته فوق واخواست شده و متعهد هم از دادن وجه آن خودداری می نماید. به جنابعالی ظرف ده روز مهلت داده می شود پس از ابلاغ اظهارنامه به پرداخت وجه سفته فوق الذکر اقدام نمایید. در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی اقدام و پیگیری خواهم نمود.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضا، و تاریخ

[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-down-thick”]در ادامه بخوانید:

1- سفته چیست

2- اظهارنامه چیست[/vc_message][vc_message message_box_color=”green” icon_type=”typicons” icon_typicons=”typcn typcn-arrow-loop-outline”]تنظیم متن های حقوقی خود (قرارداد، دادخواست، شکواییه و اظهارنامه) از ما بخواهید. بر روی عبارت روبرو کلیک کنید: تنظیم متن های حقوقی[/vc_message][vc_message message_box_color=”alert-warning” icon_type=”typicons” icon_typicons=””]

نمونه متن های قرارداد، دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه های موجود در سایت حقوق گستر، صرفا نمونه ای برای آگاهی کاربران محترم در خصوص چگونگی شیوه نگارش است و سایت حقوق گستر هیچ مسوولیتی در قبال استفاده از آنها ندارد. در خصوص تنظیم این گونه متون باید با وکلای دادگستری که آگاهی در امور حقوقی دارند مشورت نمایید (از رجوع به اشخاص عریضه نویس مستقر در اطراف دادگستری و همچنین احیانا مغازه های اطراف دادگستری که تحت عنوان موسسه حقوقی فعالیت می نمایند، خودداری فرمائید. زیرا اگر این متون به درستی تنظیم نشوند ممکن است حق خواهی شما به راحتی از بین برود). 

1- در صورتی که به وکیل دادگستری نیز دسترسی ندارید می توانید از طریق صفحه تنظیم متن های حقوقی جهت نگارش متن های مدنظرخود با ما در ارتباط باشید.

2- در صورتی که از این مطلب در سایت خود استفاده می نمایید، منبع آن یعنی (سایت حقوق گستر) را نیز ذکر کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن