دانشکده حقوق

شرایط ثبت نام و جذب در آزمون قضاوت

شرایط ثبت نام و جذب آزمون قضاوت – در سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران جذب داوطلبان تصدی منصب امر قضا از دو طریق صورت می پذیرد:

1) جذب عمومی

2) جذب اختصاصی

شیوه جذب عمومی

شرایط ثبت نام و جذب آزمون قضاوت – جذب عمومی قضاوت عبارت است از فرایند جذب داوطلبان تصدی منصب قضا از راه آزمون ورودی کتبی و مصاحبه علمی. جذب عمومی داوطلبان از میان دانش آموختگان مقطع کارشناسی رشته حقوق در هریک از گرایش ها، فقه و حقوق، الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هریک از گرایش ها از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دانش آموختگان سطح دو حوزه های علمیه و بالاتر، از حوزه های مورد تایید شورای عالی حوزه های علمیه صورت می پذیرد. لازم به ذکر است دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایش های رشته حقوق و یا حوزوی باشد.

داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون ورودی بیش از 50 درصد باشد به تعداد 3 برابر نیاز دستگاه قضایی از بین حائزان بالاترین نمرات برای انجام مصاحبه علمی دعوت می شوند در صورت ضرورت ظرفیت تکمیلی اعلام خواهد شد. 

ما نمونه سوالات مرحله مصاحبه علمی آزمون قضاوت برای شما آماده کرده ایم که می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید

همه ساله اطلاعیه ثبت نام آزمون جذب عمومی داوطلبان تصدی منصب قضا از طریق سایت سازمان سنجش و اطلاعیه جذب اختصاصی از طریق پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه منتشر می گردد.

سایر مطالب مرتبط با شرایط ثبت نام و جذب آزمون قضاوت در فایل pdf نگارش شده است که جهت مطالعه آن می توانید فایل را دانلود کنید: دانلود فایل

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا