دانشکده حقوق

سوالات مصاحبه علمی آزمون قضاوت

سوالات مصاحبه علمی آزمون قضاوت – در این قسمت از سایت حقوق گستر در دو فایل، نمونه سوالات مصاحبه علمی آزمون قضاوت در اختیار داوطلبان محترم قرار گرفته است که با دانلود این دو فایل می توانید از محتوای آن استفاده نمایید.

جذب عمومی قضاوت عبارت است از فرایند جذب داوطلبان تصدی منصب قضا از راه آزمون ورودی کتبی و مصاحبه علمی. جذب عمومی داوطلبان از میان دانش آموختگان مقطع کارشناسی رشته حقوق در هریک از گرایش ها، فقه و حقوق، الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هریک از گرایش ها از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دانش آموختگان سطح دو حوزه های علمیه و بالاتر، از حوزه های مورد تایید شورای عالی حوزه های علمیه صورت می پذیرد. لازم به ذکر است دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایش های رشته حقوق و یا حوزوی باشد. داوطلبان آزمون تصدی امر قضا پس از قبولی در آزمون مرحله تستی و تشریحی برای شرکت در مصاحبه علمی از طریق معاونت انسانی قوه قضاییه دعوت خواهند شد.

نکته: داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون ورودی بیش از ۵۰ درصد باشد به تعداد ۳ برابر نیاز دستگاه قضایی از بین حائزان بالاترین نمرات برای انجام مصاحبه علمی دعوت می شوند در صورت ضرورت ظرفیت تکمیلی اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

شرایط ثبت نام و جذب در آزمون قضاوت

لازم به ذکر است که مواد امتحانی مصاحبه علمی آزمون قضاوت ویژه دانشگاهیان عباتند از: حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و آیین دادرسی کیفری (این منابع قبل از زمان برگزاری مصاحبه علمی از طریق سایت پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اطلاع رسانی خواهند شد).

در زیر تعدادی نمونه سوال مصاحبه علمی آزمون قضاوت جهت آشنایی شما با سوالات شفاهی برای دانلود قرار گرفته است. لازم به ذکر است که در جلد اول (سوالات کیفری) مطابق قوانین جدید نیستند و بهتر است صرفاً به سوالات مطرح شده از قانون مجازات اسلامی (کتاب تعزیرات) مصوب 1375 توجه کنید.

جلد اول 

جلد دوم

نویسنده
احسان نصوحی
منبع
سایت حقوق گستر

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا